PS5 - ujawniono nowe wyniki sprzedaży

Są też rezultaty Spider-Man: Miles Morales.

  • Do końca 2020 roku do sklepów trafiło 4,5 miliona PlayStation 5
  • Nowa konsola Sony sprzedawana jest ze stratą
  • W trzecim kwartale obecnego roku fiskalnego rozeszło się 103,7 mln gier na PS5 i PS4

Sony w ramach publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego ujawniło nowe informacje na temat sprzedaży PS5.

Do końca 2020 roku do sklepów wysłano 4,5 miliona egzemplarzy PlayStation 5 - w teorii rezultat nie oznacza liczby urządzeń, które trafiły bezpośrednio do rąk klientów, ale biorąc pod uwagę problemy z dostępnością, można założyć, że większość sztuk nabyli gracze. Trzeba jednak pamiętać o internetowych handlarzach, którzy masowo wykupują sprzęt.

Sony zakłada, że do 31 marca sprzedawcom przekaże łącznie 7,5 miliona PS5. Do osiągnięcia prognozowanego wyniku pozostało tylko 3 miliony konsol. Potwierdzono przy okazji, że platforma oferowana jest ze stratą, choć nie wiadomo, jak dużą. Przekazano też szczegóły o PS4, którego nakład we wspomnianym okresie wyniósł 1,4 mln.

playstation_5_nowe_wyniki_sprzedazy
PS5 zadebiutowało w listopadzie ubiegłego roku

Poinformowano jednocześnie, że do końca grudnia ubiegłego roku kalendarzowego sprzedano w sumie 4,1 mln kopii Spider-Man: Miles Morales. Warto jednak zaznaczyć, że nowa odsłona cyklu ukazała się nie tylko na PlayStation 5, ale i starszej konsoli japońskiej firmy.

To nie wszystko: ujawniono, że w trzecim kwartale omawianego roku fiskalnego rozeszło się 103,7 mln gier na PS5 i PS4, co jest wzrostem o 20,4 mln względem analogicznego okresu sprzed dwunastu miesięcy. Ponadto 18,4 mln produkcji to tak zwane tytuły first-party, czyli stworzone i wydane przez Sony (więcej o 2,1 mln). Większość wszystkich pozycji (53 proc.) kupiono w wersji cyfrowej.

Poza tym ogłoszono, że 31 grudnia 2020 roku liczba abonentów PS Plus wynosiła 47,4 mln (wynik wyższy o 8,6 mln niż rok wcześniej). Łącznie dział koncernu odpowiedzialny za wirtualną rozrywkę osiągnął przychody na poziomie 883,2 miliardów jenów (to spadek względem poprzedniego okresu, wynikający z debiutu PlayStation 5) i zyski w wysokości 80,16 mld jenów (wzrost o 50 proc.).

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami