Destruction AllStars - poradnik i najlepsze porady

Mechanika, wskazówki, zasady.

Witamy w poradniku do Destruction AllStars. To kolorowa, zręcznościowa produkcja na PlayStation 5 stawiająca na sieciową rywalizację, w której najważniejsze są walki pojazdów i wzajemna destrukcja.

Twórcy przygotowali różne tryby gry, wiele barwnych postaci i dynamiczny gameplay. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować razem z next-genową platformą Sony, ale premierę przełożono na luty 2021 roku.

Należy pamiętać, że gry na PS5 z PlayStation Plus można dodawać do swojej biblioteki nawet nie posiadając nowej konsoli, dlatego warto przypisać Destruction AllStars do swojego konta, zanim zniknie z oferty w kwietniu.

Jak grać - najważniejsze porady

Tutaj opisujemy podstawy Destruction AllStars, najważniejsze mechaniki i systemy rządzące rozgrywką. Odpowiadamy na pytania, które mogą rodzić się przy pierwszym kontakcie z grą.

Wkrótce aktualizacja.

Interfejs i elementy na ekranie

Elementy HUD są w Destruction AllStars czytelne i jasne, a wprowadzający samouczek dobrze wszystko tłumaczy. Zwracamy jednak uwagę na najważniejsze elementy interfejsu.

destruction_all_stars_poradnik_porady_interfejs

1. Czas meczu i bieżące wyniki. Ty lub twoja drużyna zawsze oznaczona jest kolorem niebieskim.

2. Zdolności postaci. Po lewej stronie widzisz ikonę przywołania specjanego pojazdu, a po prawej ikonę Łamacza (zdolności) postaci biegającej poza pojazdem. Jeśli ikony są szare, oznacza to, że musisz poczekać na załadowanie zdolności.

3. Strzałki te symbolizują wzmocnienia uderzenia autem. Po lewej jest ikona dopalacza przy jeździe do przodu, po prawej ikona dopalacza pozwalającego mocno uderzyć w bok. Ponownie - brak koloru oznacza, że dopalacz jeszcze się ładuje.

4. Pasek życia czy też wytrzymałości pojazdu. Gdy się wyczerpie, auto zostanie zniszczone, a postać sama z niego wyskoczy.

5. Minimapa. Niepozorna, ale warto mieć na nią oko. Upewnisz się dzięki niej, czy ktoś za tobą jeździ, albo zbliża się z dużą prędkością, by zaatakować z boku.

Najważniejsze wskazówki

- Trenuj. W trybie Treningu możesz wybrać każdy tryb rozgrywki, by spokojnie przetestować reguły gry z botami, które nie mają zbyt wysokiego poziomu umiejętności. To dobra okazja, by poznać talenty różnych postaci.

- Pamiętaj, że możesz jeździć po wielu ścianach, szczególnie tych otaczających areny. To dobry sposób na ucieczkę albo zaatakowanie wroga z zaskoczenia.

- Drogowe blokery wyrastające z ziemi na niektórych arenach możesz aktywować, przebiegając po nich. Po chwili wysuną się. Możesz w ten sposób przeszkadzać wrogim pojazdom.

- Kiedy biegniesz i chcesz ominąć nadciągający pojazd wroga, wciśnij Unik, czyli kółko na padzie. Nie używaj zwykłego skoku, bo jest on mniej skuteczny, choć może wydawać się lepszą opcją.

- Zwracaj uwagę na rodzaje pojazdów. Jeśli jedziesz najcięższym, raczej nie ścigaj innych po linii prostej, bo jesteś nieco wolniejszy. Nie próbuj też taranować cięższych aut najmniejszym wozem.

- W trybie Gridfall często lepiej wyskoczyć z pojazdu, niż ryzykować wypadnięcie poza arenę. Pamiętaj o tym. Katapultujesz się wciskająć szybko przycisk X.

- Każda postać ma taką samą szybkość poruszania się i taką samą siłę uderzenia. Bohaterowie różnią się wyglądem i specjalną zdolnością oraz specjalnym autem.

- Zajrzyj do opcji w menu głównym, a odkryjesz tam możliwość szczegółowej modyfikacji interfejsu. Możesz wyłączać niemal każdy element UI, jeśli uważasz, że nie jest potrzebny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami