Cheaterzy z CoD Warzone zmuszają znanych zawodników do porzucenia gry

Nie jest dobrze.

  • Warzone w dalszym ciągu nie może uporać się z oszustami
  • Znani gracze mają dość sytuacji
  • Społeczność prosi twórców o oprogramowanie anti-cheat

Call of Duty: Warzone ponownie pojawia się w nagłówkach internetowych mediów. Znani i lubiani gracze rezygnują z zabawy ze względu na oszustów na serwerach.

Jak raportuje BBC, o rezygnacji z darmowej strzelanki Activision zadecydował między innymi youtuber Vikkstar, który może się pochwalić siedmioma milionami subskrypcji. W nowym materiale wideo stwierdził, że Warzone jest aktualnie „w najgorszym stanie w historii”.

- Activision nie robi nic z ogromem hakerów w grze - mówi Vikkstar. - Społeczność gry jest tak nasycona cheaterami, że można ich znaleźć w każdym pojedynczym lobby - dodaje, opowiadając o oszustach, którzy ośmielają się nawet streamować swoje wyczyny.

warzone_cheaterzy_1
W teorii, korzystając z cheatów można nawet zarobić - wygrywając oficjalny turniej

Wydawca Warzone regularnie organizuje turnieje, w których do wygrania są setki tysięcy dolarów. W świetle wciąż nierozwiązanych problemów z cheatami, fani gry debatują, czy takie zawody w ogóle mają rację bytu.

„Niestety, ale bez oprogramowania anti-cheat uczciwe turnieje w Warzone nie są już możliwe” - napisał ostatnio na Twitterze Nicholas „NICKMERCS” Kolcheff, członek klanu FaZe.

Streamer Jaryd „summit1g” Lazar również wyraził na Twitterze niezadowolenie z postawy Activision, choć później przeprosił za kwestionowanie zaangażowania wydawcy w rozwiązanie problemu.

Drift0r, znany youtuber skupiający się na Call of Duty (1,5 miliona subskrypcji), opublikował niedawno wideo zatytułowane „Hakerzy zabijają Warzone! Gdzie jest anti-cheat?!”. W materiale opowiada, że regularnie spotyka oszustów.

Call of Duty: Warzone ma problem z hakerami od momentu premiery, a więc marca 2020 roku. Gracze konsolowi mogą wyłączyć w ustawieniach crossplay, aby zrezygnować z zabawy połączonej z PC, ale dla użytkowników komputerów nie ma ucieczki.

Activision wielokrotnie podkreślało już, że nie okaże żadnej tolerancji dla cheaterów. Jeszcze wczoraj - zapewne w reakcji na kontrowersję - wydawca potwierdził, że jednego dnia zbanował ponad 60 tys. kont w Warzone.

Jeżeli nie obawiacie się hakerów, skorzystajcie z naszego poradnika do Call of Duty Warzone.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami