Xbox Series X/S może brakować przynajmniej do czerwca - przyznaje Microsoft

Ograniczona dostępność konsol.

  • Problemy z kupnem Xbox Series X/S będą występowały przynajmniej do czerwca
  • W pierwszym półroczu dostawy konsol Microsoftu mają być niewielkie

Przedstawiciel Microsoftu przyznał, że problemy z kupnem Xbox Series X i Series S mogą pojawiać się przynajmniej do czerwca.

Nadmienić należy, że choć w Polsce wciąż istnieje możliwość nabycia jednej z dwóch nowych konsol koncernu z Redmond, w innych krajach - w tym USA i Wielkiej Brytanii - urządzenia są dostępne w mocno ograniczonym nakładzie.

W wywiadzie udzielonym dziennikowi The New York Times szef działu relacji inwestorskich w Microsofcie - Mike Spencer - oznajmił, że sytuacja nie poprawi się co najmniej do czerwca. Do tego momentu dostawy sprzętów będą niewielkie.

Wypowiedź pokrywa się z niedawnymi ostrzeżeniami AMD, którego szefowa - Lisa Su - stwierdziła, że problemy z dostępnością zarówno Xbox Series X/S, jak i PS5, najwcześniej znikną dopiero w drugiej połowie bieżącego roku.

Przyczyną są kłopoty z produkcją podzespołów, które dla nowych konsol dostarczają właśnie twórcy kart z serii Radeon. Trudności wpłyną również na rynek komputerów osobistych z tak zwanej „niższej półki cenowej”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami