The Medium - przeszukaj czerwony dom, przepompownia, ukryte drzwi

Zagadka z pompami, ostatnie starcie z potworem.

Po zbadaniu głównych pięter domu Tomasza, trafisz do kolejnej lokacji w The Medium, piwnicy. Zwiedzisz tutaj przepompownię, gdzie czeka cię rozwiązanie zagadki z pompami wody. Tutaj także dojdzie do finalnego starcia z potworem.

Na tej stronie:

Znajdź sposób na otwarcie ukrytych drzwi

Po zejściu do piwnicy skieruj się do pomieszczenia (1) po lewej stronie. Znajdziesz tam kartkę (2) z której poznasz hasło do zamka (1966). Rozetnij jeszcze łańcuch szafki (3) i zbadaj znajdujący się wewnątrz przedmiot.

278_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Wyjdź z pomieszczenia i przejdź na prawą stronę, gdzie bedzie pęknięcie w ścianie (4). Przeciśnij się na drugą stronę. Podejdź do panelu przy drzwiach i wpisz kod 1966 (5), by otworzyć przejście.

279_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Przedostań się przez podziemne korytarze

Gdy tylko przejdziesz na drugą stronę pojawi się potwór. Przebiegnij po prostu do końca korytarza, by mu uciec. W nowej części lokacji zwróć uwagę na skrzynkę z bezpiecznikami (6), do której za moment wrócisz.

280_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Wejdź do korytarza z lewej strony, zbiegnij na niższy poziom i rozetnij skórę. Kontynuuj wędrówkę aż dotrzesz do rozwidlenia. Schody na dół (7) prowadzą do zalanej sekcji - wrócisz tutaj za chwilę. Zignoruj na moment ścieżkę biegnącą w lewo (8) i zamiast tego idź do góry (9).

281_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Trafisz do niewielkiego pomieszczenia z ołtarzem (10) po prawej stronie. Naładuj energię, wróć do skrzynki z bezpiecznikami i wykorzystaj duchowe uderzenie by je zasilić. Teraz wróć raz jeszcze do ołtarza i ponownie naładuj energie postaci.

282_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Wróć na rozwidlenie i przejdź w lewą stronę, a później do góry. Kontynuuj marsz wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki. Zapamiętaj lokalizacje kolejnego zalanego zejścia (11) i idź dalej w prawo, by dojść do nowego korytarza.

283_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Tutejsza podłoga będzie pod napięciem. By temu zaradzić wyłącz zasilanie (12) za pomocą panelu przy ścianie. Idź w głąb tunelu, by trafić do przepompowni.

284_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Wypompuj wodę, aby otworzyć przejście

Podejdź do drzwi (13) z lewej strony i je otwórz, a następnie wejdź w interakcję z panelem kontrolnym (14). Jeśli nie ma on zasilania, wróć do skrzynki z bezpiecznikami i jeszcze raz ją naładuj. Możesz sobie ułatwić to zadanie, uruchamiając tryb widzenia - na ekranie wyświetli się trasa od panelu kontrolnego do skrzynki.

285_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

W pierwszej kolejności musisz odpompować wodę z pomieszczenia wschodniego. Nie masz jeszcze dostępu do zbiornika #2, więc wciśnij strzałkę w lewo (15) przy napisie water pump 2, by usunąć wodę z pomieszczenia. Wykonaj akcję dwa razy, by zlać całą wodę.

286_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Odejdź teraz od konsoli i wejdź w tunel po prawej stronie. Zbiegnij po schodach (16) na dół, by dotrzeć do wcześniej zalanej sekcji. Po drodze miniesz ołtarz do naładowania energii - jeśli tego potrzebujesz.

287_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Gdy dotrzesz na sam dół, zauważysz zawór (17). Brakuje tutaj jednak pokrętła. Przejdź do dalszej części tego piętra i z szafki (18) zbierz wspomniane pokrętło (wcześniej musisz przeciąć łańcuch za pomocą nożyc). Wróć do zaworu, zainstaluj znaleziony przedmiot i kliknij na nim, by bohaterka go przekręciła. Wróć teraz do przepompowni.

288_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Wejdź w interakcję z panelem. Zlej całą wodę z głównego zbiornika za pomocą strzałki w prawo (19), a później połowę z niej (bo tyle się zmieści) przelej ją (20) do zbiornika 2 (water tank 2).

289_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Przesuń kamerę w lewą stronę panelu i przepompuj (21) wodę z zachodniego zbiornika do środka. Odejdź teraz od konsoli i przejdź przez drzwi z lewej strony. Miń bezpieczniki i kontynuuj marsz korytarzem.

Zbiegnij na dół po schodach (22), które widziałeś na początku tej sekcji. Czeka tam rój ciem. Aktywuj duchową tarczę i szybko przez nie przejdź.

290_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Przekręć zawór (23), by odblokować kolejny zbiornik, a następnie uzupełnij energię za sprawą ołtarza (24) - by się do niego dostać musisz na moment opuścić ciało. Wróć teraz do przepompowni - pamiętaj o tarczy podczas przechodzenia przez ćmy!

291_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Musisz teraz odpowiednio przekierować wodę, by otworzyć sobie wyjście. Ciecz musi znaleźć się w zbiorniku zachodnim (25), zbiorniku 1 (26) i w zbiorniku 2 (27). Pozostałe dwa mają być całkowicie puste.

292_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Odejdź teraz od konsoli i wejdź w korytarz po prawej stronie. Zejdź na dół w okolice szafki, którą otwierałeś by zdobyć pokrętło do zaworu. Na lewo od niej znajduje się przejście (28) do ostatniej części tej sekcji.

293_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Gdy w nie wejdziesz, pojawi się rój ciem. Aktywuj duchową tarczę, by przetrwać natarcie, a następnie przejdź na drugą stronę. Czeka cię ostatnie spotkanie z potworem. Podejdź kawałek do przodu, a następnie opuść ciało. Wbiegnij szybko w korytarz (29) i poczekaj, aż wróg za tobą popędzi. Wróć teraz do ciała i dobiegnij do włącznika (30).

294_the_medium_czerwony_dom_przepompownia_ukryte_drzwi

Po jego aktywacji potwór zostanie rażony prądem i pozbędziesz się go raz na zawsze. Wejdź w nowo otwarte przejście, by trafić do pomieszczeń mieszkalnych, ostatniej sekcji w grze.

Następnie: The Medium - pomieszczenia mieszkalne, bunkier, jezioro, zakończenie

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - odkryj sekrety domu Tomasza, dom dla lalek, motyle

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami