Mody do Cyberpunk 2077 mogą być zagrożeniem dla PC - ostrzega CD Projekt

AKTUALIZACJA: Opublikowano poprawkę.

  • Błąd w Cyberpunk 2077 powoduje, że mody mogą być wykorzystane do przejęcia komputera
  • CD Projekt zaleca, by nie pobierać modyfikacji

Aktualizacja (05.02): CD Projekt opublikował poprawkę (tak zwany hotfix), który eliminuje błąd, umożliwiający zdalne przejęcie kontroli nad komputerem poprzez modyfikację lub zapis rozgrywki.

Twórcy usunęli usterkę związaną z przepełnieniem buforu i zastąpiono pliki DLL bez tak zwanego ALSR-u. Do pobrania jest patch o wielkości około 14 MB.

Oryginalna wiadomość (02.02): CD Projekt ostrzega, że przygotowywane przez fanów modyfikacje do Cyberpunk 2077 mogą pozwolić hakerom na przejęcie PC gracza.

Na problem początkowo zwrócił uwagę użytkownik o pseudonimie PixelRick, o czym napisano na forum Reddit. Internauta wykrył usterkę, umożliwiającą hakerom za pomocą spreparowanego moda lub zapisu rozgrywki aktywowanie złośliwego oprogramowania, które przejmie kontrolę nad komputerem. Kłopot dotyczy też podobno PS4.

cyberpunk_2077_walka_screen
W Cyberpunk 2077 istotną rolę odgrywa walka z użyciem broni palnej

Wspomniany gracz twierdzi, że CD Projekt o błędzie wie od ponad tygodnia. Dopiero teraz jednak deweloperzy wystosowali komunikat, który przesłali naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera i opublikowali na Twitterze.

„Grupa fanów poinformowała nas o problemie z używanymi przez grę zewnętrznymi plikami DLL. Usterka może zostać użyta jako element ataku, prowadzącego do zdalnego przejęcia kontroli nad PC. Doceniamy ich [użytkowników - red.] wkład i pracujemy nad jak najszybszym wyeliminowaniem kłopotu” - pisze polska firma.

„W międzyczasie radzimy wszystkim, aby nie używali plików, które pochodzą z nieznanych źródeł. Każdy, kto planuje korzystać z modów lub niestandardowych zapisów rozgrywki dla Cyberpunk 2077, powinien zachować ostrożność dopóki nie opublikujemy wspomnianej poprawki” - dodaje.

Użytkownicy forum Reddit przekonują, że usunięcie usterki nie jest skomplikowane i ogranicza się - podobno - do zamiany kilku znaków w kodzie produkcji. Zaktualizujemy wiadomość, kiedy pojawi się odpowiedni patch.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami