The Medium - przedostań się przez ruiny, brama, potwór, generator

Walka z potworem, uruchomienie generatora, dotarcie do czerwonego domu.

Ta sekcja w The Medium rozgrywa się tuż po dotarciu do obozowiska i zbadaniu ciała człowieka znalezionego w namiocie. W jej trakcie czeka cię wielokrotne spotkanie z potworem i przeprawa przez ruiny.

Na tej stronie:

Ucieknij potworowi

Gdy tylko sprawdzisz ciało w namiocie i z niego wyjdziesz, rozpocznie się krótka scena przerywnikowa i pojawi się potwór. Czeka cię kolejna ucieczka przed nieprzyjacielem. Jak tylko odzyskasz kontrolę nad postacią, przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za bieg i pędź przed siebie.

225_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator
Skup się na biegu - przeszkody na drodze będą same znikać

Nie przejmuj się przeszkodami, które będą pojawiać się na drodze - bohaterka przeskakiwać będzie pomiędzy światem duchowym i materialnym by ich unikać. Skup się więc wyłącznie na biegu przed siebie.

Przedostań się przez ruiny

Gdy etap ucieczkowy dobiegnie końca, podejdź w dół ekranu i wdrap się (1) na ścianę. Teraz czeka cię kilka kolejnych zeskoków i przejście po wąskiej ścieżce, by trafić na bardziej otwarty teren.

226_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Przez najbliższe kilka minut nie będzie tutaj żadnych znajdziek, nie ma więc potrzeby szukać po kątach. Podejdź do góry i wejdź na kładkę (2). Przejdź na jej drugą stronę, cały czas pilnując stabilności Marianne. Jeśli bohaterka zacznie wychylać się w którąś stronę, delikatnie to skontruj wykonując ruch w przeciwnym kierunku.

227_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Po przejściu na drugą stronę skieruj się w prawo (3). Możesz też wejść do wąskiego przejścia i zbadać tam krawat Jacka (4), który miałeś okazję poznać na samym początku gry.

228_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Przejdź do dalszej części pomieszczenia i wejdź w interakcję z regałem (5). Przesuń go w prawą stronę by odblokować sobie przejście. Idź teraz wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki - możesz też uruchomić widzenie i śledzić trasę eterycznych motyli.

229_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Po chwili pojawi się potwór. Biegnij przez kanał i przeciśnij się przez dziurę w ścianie na wprost. Obiegnij od prawej strony betoniarkę (6) i przesuń ją do tyłu, by zawalić przejście. Po wszystkim przejdź do dalszej części za pomocą drzwi (7) - konieczne będzie przecięcie łańcuchów przy pomocy nożyc do metalu. Po nich czekają jeszcze jedne spięte łańcuchem drzwi.

230_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Otwórz bramę, pozbądź się potwora

Ponownie trafisz na otwarty teren. Zbadaj generator (8) i wciśnij na nim zielony przycisk (9) by dowiedzieć się, że brakuje paliwa. Odejdź od urządzenia i sprawdź dźwignię (10) obok - ta również będzie nieaktywna.

231_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Wejdź w przejście po lewej stronie, gdzie znajdziesz kanister z benzyną (11) i wróć do generatora. Raz jeszcze wejdź z nim w interakcję, podnieś kamerę do góry i kliknij na wlewie paliwa (12), by uzupełnić poziom paliwa. Możesz teraz uruchomić urządzenie zielonym przyciskiem i od niego odejść.

232_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Wróć do miejsca, w którym był kanister z benzyną i wdrap się na górę (13). Podejdź do ściany z desek (14) i przetnij łańcuch przy pomocy nożyc, by stworzyć prowizoryczny most.

233_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Gdy wejdziesz na górę to ponownie pojawi się wróg. Nie przejmuj się jednak, gdyż na ten moment jesteś bezpieczny. Przejdź po krawędzi (15) a z niej wejdź na kładkę (16). Musisz przedostać się na drugą stronę, ponownie balansując Marianne, a potem przejść przez jeszcze jedną kładkę.

234_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Tutaj także pojawi się wróg i będzie realnym zagrożeniem. Schowaj się za osłoną (17), kucnij i wstrzymaj oddech.

235_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Poczekaj aż potwór się oddali i przejdź za kolejną przeszkodę (18). Poruszaj się powoli i wejdź za ścianę (19). Wróg podbiegnie do ciebie, ale nie zauważy cię jeśli wstrzymasz oddech. Poczekaj aż się oddali i przejdź za osłonę (20) bezpośrednio obok stwora.

236_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Wstrzymaj oddech i powoli podejdź do liny (21) po lewej stronie ekranu. Przetnij ją przy pomocy nożyc do metalu, poczekaj aż potwór odbiegnie na bok i szybko przeciśnij się przez dziurę w ścianie (22).

237_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Podążaj w lewo, wzdłuż jedynej ścieżki. Przejdź po krawędzi (23) i z pudełka zbierz dźwignię (24). Kontynuuj marsz tą ścieżką, przetnij kolejny łańcuch przy drewnianej ścianie i zeskocz na dół w okolice generatora, który niedawno uruchomiłeś.

238_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Wejdź w interakcję z dźwignią (25) i umieść tam niedawno zdobyty przedmiot. Po otwarciu bramy kliknij na generator (26) i przepchaj go przed siebie. Wywoła to krótką scenę przerywnikową, podczas której pozbędziesz się potwora.

239_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Zejdź do nowo otwartej sekcji i przejdź do tunelu (27) po lewej stronie. Znajdziesz tam bramkę (28), która poprowadzi cię do nowej lokacji.

240_the_medium_ruiny_brama_potwor_generator

Przejdź kawałek przez las, by dotrzeć do huśtawki. Załączy się tutaj długa scena przerywnikowa ze Smutką, która zakończy tę sekcję.

Następnie: The Medium - znajdź czerwony dom, brama garazowa, lalka

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - przedostań się przez las, podążaj za psem, przeszukaj obozowisko

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami