Steam, CD Projekt i inne firmy z kolejnym pozwem zbiorowym

W sprawie nadużywania siły rynkowej.

Pięć osób ze Stanów Zjednoczonych złożyło pozew przeciwko Valve - właścicielowi Steama - i kilku innym firmom, wśród których jest CD Projekt.

O sprawie informuje polska spółka, która w komunikacie giełdowym wyjaśnia, że roszczenia dotyczą umowy dystrybucyjnej związanej ze wspomnianym sklepem cyfrowym. Pozwani żądają sprawdzenia, czy warunki kontraktu nie naruszają prawa konkurencji w USA.

Valve zarzuca się „nadużywania siły rynkowej” - firma miałaby wymagać od twórców gier, oferowanych na jej platformie, podpisywanie klauzuli tak zwanego największego uprzywilejowania. Zapis miałby zobowiązywać kontrahentów, by na Steamie ustalali taką samą cenę produkcji, jak w innych usługach.

steam_cd_projekt_pozew
Pozew sugeruje, że Cyberpunk 2077 musiał kosztować na Steamie tyle, ile na GOG-u

„Jak wynika z pozwu, skutkiem posługiwania się tą klauzulą miałoby być nieprawidłowe funkcjonowanie rynku ze względu na utrudnienie innym platformom możliwości konkurowania pod względem cenowym ze Steam” - pisze CD Projekt w komunikacie.

Oprócz Valve i polskiej spółki, pozwano także Ubisoft, Devolver Digital oraz twórców Rust i jednoosobowe niezależne studio kChamp Games. Powództwo nie wskazało jednak wartości oczekiwanych roszczeń.

Przedstawiciele CD Projektu podkreślają, że firma zajmie się teraz weryfikacją zasadności złożonego pozwu i stawianych zarzutów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami