Twórcy Tomb Raider chcą połączyć nową trylogię z klasycznymi odsłonami

Pod względem fabularnym.

  • Crystal Dynamics dąży do połączenia nowej trylogii z klasycznymi częściami serii
  • Twórcy przyznają, że nie będzie to łatwe zadanie

Odpowiedzialne za rozwój serii Tomb Raider studio Crystal Dynamics ujawniło, że zamierza połączyć trylogię, która zresetowała cykl, z klasycznymi odsłonami o przygodach Lary Croft od zespołu Core Design.

W mediach społecznościowych opublikowano film, który przygotowano z okazji zbliżających się obchodów 25. urodzin marki. W materiale wypowiedziano się o planach związanych z przyszłymi grami o losach słynnej łowczyni skarbów.

- Nasza trylogia opowiadała o początkach kariery Lary, kiedy z ocalałej stała się bohaterką, a później eksploratorką grobowców, podczas gdy klasyczne produkcje przedstawiały doświadczoną i profesjonalną poszukiwaczkę przygód - mówi w nagraniu Will Kerslake, który od niedawna pełni funkcję producenta wykonawczego serii.

- Wyobrażamy sobie przyszłość Tomb Raidera, rozgrywającą się po wydarzeniach z już znanych przygód i prezentującą opowieści, które opierają się na grach zarówno Core Design, jak i Crystal Dynamics. Pracujemy nad ujednoliceniem obu linii czasowych - dodaje.

Deweloper przyznaje, że z powodu „rozbudowanej historii” cyklu nie będzie to łatwe zadanie, więc prosi fanów o cierpliwość. Zasugerował, że prace nad kolejnym tytułem z serii już trwają, ale na „najbliższą przyszłość” nie zaplanowano zapowiedzi dużej produkcji.

Obchody 25. urodzin cyklu Tomb Raider rozpoczną się na początku lutego. Kilka dni temu ujawniono zaś, że dla Netflixa powstaje serial anime z akcją osadzoną po wydarzeniach z nowej trylogii.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami