Połączenie Diablo i gry karcianej - w marcu wystartuje otwarta beta Magic: Legends

Na PC.

  • Magic: Legends łączy Diablo i grę karcianą
  • Otwarte testy produkcji rozpoczną się 23 marca

Perfect World poinformowało, że 23 marca rozpocznie się otwarta beta Magic: Legends - sieciowej produkcji, która łączy elementy gry karcianej i serii Diablo.

Testy odbędą się tylko na PC za pośrednictwem platformy Arc Games. Projekt zmierza również na PS4 i Xbox One, ale posiadacze konsol na możliwość zapoznania się z tytułem muszą poczekać do premiery pełnej wersji, która powinna zadebiutować pod koniec 2021 roku.

Za powstanie pozycji odpowiada studio Cryptic, czyli twórcy wieloosobowych Neverwinter i Star Trek Online. Jak wskazuje nazwa, akcję osadzono w uniwersum popularnej gry karcianej Magic: The Gathering.

Autorzy postanowili połączyć elementy oryginału z rozgrywką w stylu Diablo. Podobnie więc jak w cyklu Blizzarda, wydarzenia ukazane zostaną w rzucie izometrycznym, a zabawa postawi na walkę z wieloma przeciwnikami, pojawią się jednak karty.

Kartoniki będą symbolizowały używane w toku przygody czary. Zaklęcia podzielono na pięć kategorii, symbolizowane kolorami - białe leczą towarzyszy, niebieskie mieszają w głowach i ogłuszają wrogów, czarne ożywiają zmarłych i wysysają życie, czerwone zadają bezpośrednie obrażenia, a zielone pozwalają wezwać na pole bitwy sojusznicze bestie.

Jedna talia pomieści maksymalnie dwanaście kart, ale podczas właściwych zmagań otrzymamy dostęp tylko do czterech - losowo wymienianych. Rozgrywkę rozpoczniemy z mocami określonego typu, powiązanego z wybraną klasą postaci, ale w trakcie zabawy dowolnie zmodyfikujemy zestaw poprzez dobranie dowolnych kart.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami