Hitman 3 - misje fabularne (story missions), wyzwania, poziomy mistrzostwa lokacji

Nagrody za osiągnięcia w danej lokacji.

Hitman 3 to gra nastawiona na powtarzaniu tych samych misji, w poszukiwaniu nowych dróg do zrealizowania celów zadania. Gra ma bardzo otwartą strukturę i daje nam wiele możliwości zakończenia misji.

Dodatkowo, twórcy gry w każdej mapie udostępnili listę wyzwań (challenges), czyli specjalnych warunków, które trzeba spełnić, by je zaliczyć, a ty samym zdobyć dodatkowe punkty.

Praktycznie za każde działanie w grze otrzymujemy punkty (schowanie ciała, powalenie przeciwnika, strzał w głowę, zakończenie misji bez wykrycia). Im więcej wartościowych akcji wykonamy, tym nasz końcowy wynik będzie wyższy.

116

Wynik końcowy (1) oraz poziom zaliczenia misji (2) wyrażony w gwiazdach sprawdzimy po zakończeniu zadania, na ekranie podsumowania.

Osobną statystyką, liczoną oddzielnie, są poziomy mistrzostwa lokacji (3) (Location Mastery), których może być maksymalnie 20. Każdy nowy level zapewnia nam nagrody, które możemy wykorzystać w kolejnych podejściach do danej misji (np. nowe miejsca startowe, nowe bronie czy stroje).

Poziomy mistrzostwa zwiększamy, gdy - po każdorazowym przejściu danego zadania - odkryjemy nową, nieużytą przez nas wcześniej, drogę do zrealizowania celu końcowego lub skorzystamy z nowej możliwości, którą twórcy zaimplementowali w swojej grze.

117

Warto przejrzeć listę misji fabularnych (story missions) i wyzwań (challenges) i je zaliczać. Im więcej w danym zadaniu wykonamy wyzwań, których jest o wiele więcej niż story missions, tym więcej punktów mistrzostwa lokacji zdobędziemy, i tym samym awansujemy na wyższy poziom mistrzostwa lokacji.

  • Misje fabularne (Story Missions) - to gotowe scenariusze, które umożliwiają na zlikwidowanie wybranych celów w najciekawszy sposób i najczęściej dzięki nim pozbędziesz się kluczowych przeciwników w białych rękawiczkach, np. pozorując wypadek. Wybierając daną misję fabularną, otrzymujemy podpowiedzi od gry, a także widzimy znaczniki misji, jak krok po kroku zaliczyć dane zadanie fabularne. Zazwyczaj - na danej mapie - dostępne są trzy misje fabularne (za wyjątkiem dwóch zadań, w Berlinie i Karpatach, gdzie Story Missions w ogóle nie występują).
  • Wyzwania (Challanges) - podobnie jak w przypadku Story Missions, musisz wielokrotnie przejść daną mapę, by zaliczyć dane wyzwanie, gdyż często się one wykluczają. Wyzwań jest zdecydowanie więcej niż misji fabularnych, gdyż ich liczba nierzadko przekracza 80. Challanges zazwyczaj ograniczają się do wykonania jakieś akcji, np. upozorowanie wypadku śmiertelnego celu, zabicie wroga za pomocą karabinu snajperskiego czy opuszczenie lokacji nieużytym wcześniej wyjściem. Wyzwań jest bardzo dużo. Jeśli zależy ci na zdobywaniu mistrzostwa danej lokacji, warto na bieżąco przeglądać listę wyzwań.

Następnie: Hitman 3 - skróty: do czego służą, jak odblokować

Spis treści: Hitman 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Hitman 3 - tryb online, multiplayer

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami