Epic Games Store rozwija się w zaskakującym tempie

Wciąż dużo brakuje jednak do lidera, Steama.

  • EGS ma już ponad 160 mln użytkowników
  • 56 mln to aktywni gracze
  • To duży skok, ale platformie wciąż daleko do Steama

Firma Epic opublikowała statystyki platformy Epic Games Store za 2020 rok. Dane prezentują szybki wzrost popularności i imponujący rozwój sklepu.

Jak czytamy w publikacji na oficjalnym blogu, liczba aktywnych użytkowników wzrosła z 32 milionów w 2019 roku do 56 milionów w grudniu 2020 roku.

To duży skok, ale Epic Games Store wciąż jest daleko w tyle za liderem. Na początku stycznia Valve pochwaliło się ponad 120 milionami aktywnych użytkowników Steam miesięcznie.

Z platformy Epic skorzystało już 160 milionów osób. Dziennie loguje się 31,3 milionów graczy - dla porównania na Steamie liczba aktywnych użytkowników wynosi 62,6 mln.

1
Infografika Epica

Epic pochwalił się też ilością wydanych przez graczy pieniędzy oraz czasem spędzonym na zabawie. W 2020 roku użytkownicy przeznaczyli na gry i dodatki ponad 700 mln dol., z czego 265 mln dotyczy tytułów third-party, a więc pochodzących od zewnętrznych producentów.

Twórcy Fortnite rozdali w ubiegłym roku 103 darmowe gry. Odebrano je 749 mln razy. Epic twierdzi, że łączna wartość sprezentowanych tytułów wynosi 2407 dol. (ponad 9 tys. zł).

We wpisie firma zaznacza też, że pracuje nad ulepszeniem istniejących funkcji - jak list życzeń i osiągnięć - a także wdrożeniem nowych, między innymi profili graczy.

Epic Games Store pozwala twórcom i wydawcom zachować większą część dochodu niż Steam. Prowizja na EGS wynosi 12 proc., a na platformie Valve, 30 (choć jeżeli gra wygeneruje 10 mln dol. przychodu, deweloperzy mogą zaś zatrzymać 75 proc.).

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami