Wrota Oblivionu to nowa przygoda w The Elder Scrolls Online - start w marcu

Zapowiedziano dwa pierwsze rozdziały wydarzenia.

  • Nowa przygoda w The Elder Scrolls Online nawiąże do Oblivionu z 2006 roku
  • Na razie zapowiedziano dwa rozdziały - pierwszy ukaże się w marcu
  • Drugi dodatek zadebiutuje w czerwcu i wprowadzi system towarzyszy

Bethesda ujawniła nowe szczegóły na temat Wrót Oblivionu, czyli kolejnej przygody fabularnej w The Elder Scrolls Online. Zapowiedziano także dwa pierwsze rozdziały opowieści, w której nie zabraknie odniesień do czwartej odsłony głównego cyklu.

Akcja rozegra się 800 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Oblivionie z 2006 roku. Twórcy obiecują, że gracze odkryją „ambicje i spiski” daedrycznego księcia Mehrunesa Dagona - złoczyńcy znanego ze wspomnianej produkcji.

the_elder_scrolls_online_blackwood01
Gracze wrócą do cesarskiego miasta Leyawiin

Historia będzie rozwijana przez cały najbliższy rok za pomocą mniejszych i większych rozszerzeń. Wydarzenie rozpocznie się wraz z Flames of Ambition - DLC, które ukaże się 6 marca na PC i Google Stadia, a 16 marca na PS4 i Xbox One.

Dodatek wprowadzi dwa wyzwania typu PvE (do walki ze sztuczną inteligencją): The Cauldron i Black Drake Villa. Użytkownicy staną przed zadaniem zaatakowania świątyni księcia zniszczenia i odnalezienia tajemniczej księgi. Graczom pomogą Eveli Sharp Arrow i Lyranth - postacie, które już wcześniej trafiły do The Elder Scrolls Online. Do tego nowe przedmioty do zdobycia.

Natomiast 1 czerwca na PC i Google Stadia, a 8 czerwca na konsolach zadebiutuje Blackwood - większe rozszerzenie, które zaimplementuje tytułowy region. Obszar składa się między innymi z cesarskiego miasta Leyawiin, które można było zwiedzić w czwartej odsłonie cyklu, a także las Niben i rozległe moczary.

the_elder_scrolls_online_blackwood02
Dodatek Blackwood wprowadzi system towarzyszy

Jedną z największych nowości jest system kierowanych przez sztuczną inteligencję towarzyszy - pojawi się opcja werbowania i rozwoju postaci niezależnych, wspomagających graczy w walce. Każdy wyróżni się unikalną osobowością i historią. Dodatek zaimplementuje też trial Rockgrave dla dwunastu osób, wydarzenie globalne Oblivion Portals oraz kolejne lochy, bossów i zadania.

W planach są jeszcze dwa rozszerzenia powiązane z Wrotami Oblivionu - w trzecim kwartale ukaże się niezapowiedziany na razie pakiet lochów, a w czwartym następna strefa fabularna.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami