The Medium - droga do hotelu Niwa

Przejście przez bramę, dotarcie do ośrodka wypoczynkowego.

W tym rozdziale przedstawiamy opis przejścia trasy prowadzącej do ośrodka wypoczynkowego Niwa w The Medium. W trakcie tego etapu czeka na ciebie kilka zagadek do rozwiązania, po raz pierwszy też będziesz poruszał się jednocześnie w świecie żywych i duchów.

Na tej stronie:

Przejdź przez bramę

Po serii scen przerywnikowych trafisz przed bramę ośrodka wypoczynkowego Niwa. Główna brama (1) jest zamknięta, musisz wykorzystać boczne przejście (2). Zanim się tam jednak udasz, wejdź do pomieszczenia (3) przy drodze.

027_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Na ziemi zauważysz walizkę (4). Wejdź z nią w interakcję, by zebrać pierwszą w grze pocztówkę nadzorcy - Pozdrowienia z Niwy. Wyjdź z pomieszczenia i wejdź we wspomniane boczne przejście.

028_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Zbliż się do kontenera (5) i wdrap się na niego, wciskając klawisz na ekranie. Następnie przeskocz przez ścianę, przy której stoi kontener, by wylądować po drugiej stronie bramy.

029_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Zapuść się w głąb ośrodka

Nie ma tu żadnych obiektów wartych uwagi, podążaj więc wzdłuż ścieżki biegnącej w prawą stronę. Gdy dojdziesz do końca trasy, zeskocz (6) na niższy poziom, a z niego na kolejny, by dotrzeć do nowej sekcji.

030_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Na rozwidleniu dróg odbij w prawo - po lewej stronie trafisz na nagrobek, z którym możesz wejść w interakcję, jednak nie ma żadnego wpływu na fabułę. Gdy scena z piłką dobiegnie końca, uruchom widzenie i wejdź w interakcję ze śladami stóp na ziemi (7).

031_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Podążaj za śladami wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki, aż dotrzesz do ruin budowli. Wejdź w przejście (8) po prawej stronie i przeciśnij się pomiędzy skałami, by dotrzeć do nowej sekcji.

032_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Po krótkiej scenie przerywnikowej pojawi się rozszczepiona rzeczywistość. Lewa strona ekranu przedstawiać będzie świat materialny, prawa z kolei świat duchów. Ruch postacią w tym systemie odbywa się jednocześnie na obu ekranach, interakcja jednak oddzielnie - lewym przyciskiem myszy w świecie żywych i prawym w świecie duchów (dla konsoli Xbox to odpowiednio przyciski X i A).

Podejdź kawałek do góry i wdrap się na ścianę po prawej stronie. Przed sobą zauważysz skrzynkę z bezpiecznikami (9). Jest ona w tym momencie nieaktywna, przez co przejście (10) na wprost pozostaje zamknięte.

033_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Odbij od tego miejsca w lewo i podążaj wzdłuż ścieżki aż dojdziesz do urwiska. Zbliż się do ściany z prawej strony i wciśnij klawisz interakcji, by przejść po krawędzi (11) na drugą stronę. W oddali zauważysz obiekt (12). Zbliż się do niego i wejdź z nim w interakcję w świecie duchów - prawym przyciskiem myszy (przycisk A dla konsoli Xbox).

034_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Dzięki temu twoja postać zostanie naładowana energią, co symbolizowane jest przez kolce (13) na ramieniu bohaterki. Wraz z używaniem zdolności specjalnych będą one systematycznie blednąć, do momentu aż całkowicie znikną - a postać nie będzie w stanie korzystać ze swoich mocy do ponownego doładowania.

035_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Wróć teraz do skrzynki z bezpiecznikami. Stań przy niej i przytrzymaj Spację (przycisk RT na Xbox), by naładować duchowe uderzenie. Puść je po kilku sekundach, by wywołać falę uderzeniową. Naładuje ona skrzynkę z bezpiecznikami i otworzy przejście. Od tego momentu będziesz też mógł korzystać z tej zdolności specjalnej bohaterki.

Zbliż się do drzwi, otwórz je i przebiegnij na drugą stronę. Akcja w pełni wróci do świata materialnego. Podążaj za śladami stóp na ziemi, aż dotrzesz do pnia (14) blokującego drogę. Przejdź pod nim, by dostać się na drugą stronę.

036_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Trafisz przed budynek główny ośrodka wypoczynkowego Niwa. Zanim jednak się do niego zbliżysz, idź na lewo (15), gdzie znajdziesz wrak malucha (16).

037_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Kliknij na samochód, by przełączyć widok na wnętrze. Zbierz leżącą na siedzeniu pocztówkę nadzorcy - Uczciwa praca (17), a następnie aktywuj dźwignię (18) na desce rozdzielczej.

038_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Wyjdź z samochodu i kliknij na jego maskę. Z bagażnika zbierz śrubokręt (19). Przyda się on już niebawem. Odejdź od samochodu i idź w prawo, by dotrzeć do głównego wejścia do hotelu Niwa.

039_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Przy schodach trafisz na telefon (20). Kliknij na niego, by się m przyjrzeć. Podnieś słuchawkę i przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za umiejętność widzenie. Obróć słuchawkę tak, by pęknięcie (21) u dołu słuchawki było ulokowane na wprost kamery. Poczekaj kilka sekund, by aktywować pierwsze echo przeszłości, jedną ze znajdziek w grze.

040_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Dostań się do wnętrza hotelu

Odejdź od telefonu i zbliż się wreszcie do budynku. Główna brama będzie zamknięta. Odbij od niej w prawo i otwórz drzwi (22) przy pomocy niedawno zdobytego śrubokrętu. Zbliż się do kontenera (23) po lewej stronie i wejdź z nim w interakcję.

041_the_medium_droga_do_hotelu_niwa

Poruszaj się do przodu, by przepchnąć go pod główną bramę budynku. Puść kontener i wdrap się po nim na górę. Z niego z kolei przeskocz na daszek, co aktywuje scenę przerywnikową, po zakończeniu której postać wyląduje wewnątrz hotelu Niwa.

Następnie: The Medium - hotel Niwa: poszukaj Tomasza, spotkaj się ze Smutką

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - dom pogrzebowy: przygotuj Jacka do jego ostatniej podróży

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami