Handlarze wykupili część zapasu PS5 przed startem oficjalnej sprzedaży

Grupa ominęła zabezpieczenia sklepu.

  • Grupa handlarzy nabyła PS5 jeszcze przed rozpoczęciem faktycznej sprzedaży
  • Organizacja znalazła lukę w zabezpieczeniach, pozwalającą kupić konsolę

Dziś rano w brytyjskim sklepie Argos pojawił się nowy zapas PS5. Liczba dostępnych konsol była mocno ograniczona, ponieważ dużą część urządzeń wykupili internetowi handlarze - jeszcze nim faktycznie sprzęt trafił do oferty.

Według informatorów serwisu IGN, grupa Express Notify która zajmuje się skupywaniem pożądanych produktów, ominęła zabezpieczenia sklepu i dotarła do linku, umożliwiającego nabycie PlayStation 5 dzień przed startem sprzedaży. Organizacja podzieliła się znaleziskiem ze swoimi członkami.

Argos szybko naprawiło usterkę, ale część osób zdołała już zarezerwować konsolę, choć nie wiadomo, ile urządzeń się rozeszło. W wystosowanym komunikacie przedstawiciele firmy przyznali, że faktycznie pojawił się „błąd techniczny”, który pozwolił nabyć PS5 przed czasem.

ps5_handlarze_wykupione
Osoby, które przedwcześnie kupiły PS5, twierdzą, że odebrały konsolę

Anonimowi pracownicy sklepu w mediach społecznościowych przekonują, że kierownictwo nakazało anulowanie przedwcześnie złożonych zamówień. Jak jednak zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, członkowie Expres Notify opublikowali w Internecie zdjęcia, na których odbierają kupione PlayStation 5 w stacjonarnej placówce.

Osoby korzystające z „usług” wspomnianej grupy zdołali nabyć urządzenie także u innych sprzedawców. Jeden z użytkowników twierdzi na Twitterze, że nabył łącznie siedem egzemplarzy PlayStation 5.

ps5_handlarze_twitter
Niektórzy nabyli siedem PS5

Expres Notify i inne tego typu organizacje pomagają masowo wykupywać produkty o ograniczonej dostępności. Zdobyte towary są następnie sprzedawane po zawyżonych cenach na aukcjach internetowych. Eksperci przewidują, że proceder może zaszkodzić rozwojowi PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami