Profesjonalny gracz FIFA 21 porzuca karierę po banie za "żart o mamie" przeciwnika

Pochodna niesmacznego komentarza.

  • Zawodowy gracz FIFA ogłosił „przejście na emeryturę”
  • Powodem jest ban od EA za nieodpowiedni język
  • Karę otrzymał za dwuznaczny żart o mamie przeciwnika

Harry Hesketh, jeden z najlepszych profesjonalnych zawodników FIFA 21, ogłosił rezygnację z gry na zawodowym poziomie po tym, jak otrzymał od Electronic Arts bana za „żart o mamie” przeciwnika.

Firma wykluczyła 25-latka z kwalifikacji do nadchodzącego w lutym europejskiego turnieju ze względu na język, którego użył podczas transmisji 12 grudnia. Rywalem Hesketha w trybie FUT Champions był wtedy 14-letni Anders Vejrgang, „cudowne dziecko” i wschodząca gwiazda FIFA 21.

- Jego palce może i są szybsze, ale moje są dłuższe - powiedział do widzów Harry Hesketh, dając do zrozumienia, że nawiązuje do mamy Vejrganga. Hesketh przegrał mecz 13-0, jednak poddał się już zdecydowanie wcześniej, odkładając kontroler i najwyraźniej dobrze bawiąc się przed kamerą, tym samym lekceważąc rywala.

- Powiedziałem niesmaczny żart, ok? - tłumaczy Hesketh w materiale odnośnie bana. - Wiem, że moi fani z Wielkiej Brytanii powiedzą „no dobrze, ale kto nie żartuje z cudzych mam?”, próbując mnie bronić. Nie brońcie mnie. On ma w końcu tylko 14 lat. Żart był niesmaczny. I za to przepraszam Andersa oraz jego mamę.

Hesketh - który reprezentuje znaną drużynę esportową Fnatic - poprosił widzów, aby nie dokuczali młodemu Vejrgangowi. Stwierdził też, że „natychmiast” wycofuje się ze wszystkich profesjonalnych eventów związanych z serią FIFA.

- To bez wyjątku najbardziej ryzykowna decyzja w moim życiu. Jeśli nie biorę udziału w zawodach, to nie reprezentuję też swojej drużyny. Anuluję mój trzyletni kontrakt, moje główne źródło dochodu - podkreślił zawodnik.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami