Cyberpunk 2077 to największa premiera w historii dystrybucji cyfrowej

Wynika z danych SuperData.

  • Cyberpunk 2077 zanotował najlepszy debiut w dystrybucji cyfrowej
  • Elektroniczna wersja gry znalazła ponad 10 mln nabywców, w większości na PC
  • Dzięki produkcji, wzrosły przychody rynku na komputerach osobistych

Analitycy z firmy SuperData ujawnili raport, który podsumowuje światowy rynek dystrybucji cyfrowej gier w grudniu. Przekonują, że Cyberpunk 2077 to największy debiut pod względem przychodów i sprzedaży.

Eksperci szacują, że w ubiegłym miesiącu polska produkcja w wersji elektronicznej rozeszła się w 10,2 milionie egzemplarzy. Zaznaczono jednak, że do wyniku wliczono także kopie, które zwrócono, ale podobno liczba oddanych sztuk „nie wpłynęła znacząco” na ogólny rezultat.

Najwięcej - bo aż 80 procent - sprzedało się na PC, na którym Cyberpunk 2077 był najlepiej zarabiającą grą grudnia w dystrybucji cyfrowej. Rodzima pozycja przyczyniła się też do wzrostu przychodów na komputerach osobistych o 40 procent.

najbardziej_dochodowe_gry_grudnia
Najbardziej dochodowe gry grudnia w dystrybucji cyfrowej na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych (źródło: SuperData)

„Udana kampania marketingowa i reputacja wypracowana przy Wiedźmin 3: Dziki Gon zapewniły oczekiwania niezbędne do tego, by tytuł CD Projekt Red pobił rekordy, mimo problemów z wydajnością na konsolach, powszechnie występujących błędów i bezterminowego usunięcia gry z PlayStation Store” - tłumaczą analitycy.

„Bez względu na krótkoterminowy sukces finansowy, krytyczna reakcja oznacza, że deweloperzy muszą teraz zainwestować znaczne środki w celu naprawienia produkcji, by odzyskać wizerunek przed premierą swojego kolejnego tytułu” - dodają.

Cyberpunk 2077 dobrze poradził sobie też na konsolach, na których w ubiegłym miesiącu był trzecią najbardziej dochodową pozycją w wersji elektronicznej (za Call of Duty: Black Ops Cold War i NBA 2K21). W grudniu rynek dystrybucji cyfrowej wygenerował w sumie 12 miliardów dolarów - o 15 procent więcej niż rok wcześniej.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami