Kilkudziesięciu graczy CS:GO z zakazem występu w rozgrywkach

Kara za obstawianie meczów.

  • 35 zawodników CS:GO z Australii zakazano występu w oficjalnych turniejach
  • To kara za obstawianie meczy ze swoim udziałem
  • Na razie nie udowodniono ustawiania rozgrywek

Esports Integrity Commission, które zajmuje się oszustwami w e-sporcie, podjęło decyzję o wykluczeniu 35 australijskich graczy CS:GO z oficjalnych rozgrywek.

Zawodników ukarano za obstawianie meczów, w których uczestniczyli. Długość zakazów jest jednak zróżnicowana - niektórzy nie mogą uczestniczyć w turniejach tylko przez rok, ale osoby, które obstawiały na niekorzyść własnych drużyn, otrzymały bana pięć lat.

csgo_wykluczenie_ban
Ukarani gracze złamali regulamin antykorupcyjny

Przedstawiciele EIC podkreślają, że na razie wspomnianym graczom nie udowodniono ustawiania rozgrywek, czyli celowego „podkładania się” w celu osiągnięcia zamierzonego wyniku. Istnieje jednak „wysokie prawdopodobieństwo”, że w toku prowadzonych obecnie śledztw takie zarzuty zostaną postawione.

Pełna lista ukaranych zawodników dostępna jest na stronach organizacji. 35 Australijczyków dołączyło do siedmiu e-sportowców wykluczonych w październiku ubiegłego roku, a ponadto dwóm kolejnym wydłużono zakaz.

Sankcje to efekt dwuletniego dochodzenia związanego z ustawianiem meczy w Australii, Ameryce i Europie. ESIC może jeszcze oddać sprawę organom ścigania „do dalszego zbadania”. Podkreślono, że w toku śledztwa zauważono, że graczom pomagali „bliscy współpracownicy”, którzy jednak nie podlegają jurysdykcji komisji e-sportowej.

To nie jedyna afera w środowisku CS:GO - we wrześniu wykluczono 37 trenerów za wykorzystywanie w trakcie turniejów tak zwanego spectator buga, czyli błędu dającego przewagę poprzez możliwość poznania lokalizacji przeciwników.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami