Resident Evil Village - data premiery, gameplay. Gra trafi też na PS4 i Xbox One

Plus: tryb multiplayer.

  • Resident Evil Village ukaże się w maju
  • Opublikowano fragmenty rozgrywki i ujawniono multiplayer
  • Gra nie ominie konsol poprzedniej generacji

Capcom zaprezentował gameplay z Resident Evil Village. Zapowiedziano także datę premiery gry - nowa część popularnego cyklu zadebiutuje 7 maja.

Potwierdzono również, że horror trafi nie tylko na PC i konsole nowej generacji, ale także na PlayStation 4 i Xbox One.

Fragmenty rozgrywki pozwalają przyjrzeć się pierwszej wizycie w tajemniczym zamku. Ethan zostaje już na wstępie porwany przez wampiry. Twórcy zaprezentowali też krótkie sceny z walką. W nowej grze większą rolę ma odegrać blokowanie ciosów.

Uwagę zwraca większa różnorodność wrogów niż w Resident Evil 7. Powraca także system zarządzania ekwipunkiem nawiązujący do rozwiązań z Resident Evil 4. Jest nawet tajemniczy handlarz.

Zwiastun nie rzuca dużo nowego światła na fabułę. Wiadomo tylko, że Winters trafia w okolice tytułowej wioski, a przywódczyni wampirzej rodziny wie o wydarzeniach z poprzedniej części.

Capcom ujawnił także grę Re:Verse - samodzielny tryb multiplayer, bezpłatny dla nabywców Village. Ten sieciowy komponent pozwoli graczom wziąć udział w rywalizacji online, wcielając się w różne postacie z kilku odłon cyklu.

Beta Re:Verse rozpocznie się za tydzień. Na oficjalnej stronie można zapisać się do testów.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami