Gracze zachowują dostęp do Cyberpunk 2077 nawet po zwrocie pieniędzy

Przynajmniej na razie.

  • CD Projekt oddaje pieniądze za pudełkową wersję Cyberpunk 2077
  • Osoby, które uzyskały zwrot, wciąż zachowują dostęp do gry

CD Projekt rozpoczął proces zwracania pieniędzy za Cyberpunk 2077 klientom, którzy wnioskowali o refundację. Okazuje się, że w niektórych przypadkach uzyskanie pieniędzy nie oznacza konieczności oddania gry - przynajmniej na razie.

Odzyskanie gotówki za cyfrową wersję produkcji kupioną w PS Store i sklepie Xbox wymagało kontaktu z Sony lub Microsoftem. Problem pojawił się z edycjami pudełkowymi, ale ostatecznie twórcy postanowili sami zająć się refundacją - zainteresowani musieli jedynie do 21 grudnia wypełnić stosowny formularz.

Internetowe wydanie magazynu VICE skontaktowało się z osobami, które otrzymały zwrot (w większości przypadków za pomocą platformy PayPal). Rozmówcy portalu twierdzą, że choć dostali pieniądze, nie muszą oddawać samej gry.

cyberpunk_2077_problemy2
Cyberpunk 2077 zmaga się z wieloma problemami technicznymi

W podobnej sytuacji jest też jeden z nabywców edycji kolekcjonerskiej Cyberpunk 2077. Przekonuje, że mimo odzyskania wydanej gotówki, CD Projekt dotychczas nie poprosił o odesłanie wspomnianego pakietu.

Co ciekawe, pieniądze są oddawane nawet za cyfrową wersję gry, której nie kupiono u Sony lub Microsoftu. Rozmówca magazynu VICE twierdzi, że uzyskał refundację, ale tytuł nadal działa.

Eurogamer.pl potwierdza przynajmniej jeden przypadek, kiedy mimo odzyskania gotówki nie trzeba było oddawać posiadanego egzemplarza gry. Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ osoby starające się o zwrot były ostrzegane, że ostatecznie będą musiały odesłać kopię Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami