Valve chce tworzyć więcej gier single-player

Firma pracuje nad niezapowiedzianymi projektami.

  • Valve chciałoby stworzyć więcej gier do rozgrywki w pojedynkę
  • Trwają prace nad kilkoma projektami, ale szef firmy - Gabe Newell - nie ujawnia szczegółów

Szef Valve - Gabe Newell - ujawnił, że firma chciałaby przygotować więcej gier single-player, czyli zaprojektowanych z myślą o zabawie w pojedynkę i nastawionych na fabułę.

- Zdecydowanie pracujemy nad produkcjami, które dopiero zamierzamy dopiero ogłosić, wydawanie tytułów jest bardzo przyjemne - powiedział prezes spółki, która jest właścicielem platformy Steam, w wywiadzie dla TVNZ.

- [Half-Life] Alyx było świetne. Powrót do gier single-player wygenerował w firmie chęć stworzenia kolejnych tego typu gier - dodał. Nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów o powstających projektach. Podkreślił, że do tej pory udawało się unikać tematu niezapowiedzianych pozycji.

half_life_alyx_single
Half-Life: Alyx może nie być ostatnią grą single-player od Valve

W tym samym wywiadzie Newell poruszył kwestię problemów Cyberpunk 2077. Stwierdził, że ludzie wyrażają wściekłość, bo zależy im na produkcji, ale jednocześnie zaznaczył, że ma wiele sympatii do CD Projekt Red i rozumie obecną sytuację studia.

Wspomniane Half-Life: Alyx to pierwsza od blisko 13 lat odsłona cyklu. Gra nie jest jednak klasyczną strzelanką, a tytułem przygotowanym z myślą o rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami