Hitman 3 w 4K na Xbox Series X, a 1800p na PS5 - analiza Digital Foundry

Techniczne testy.

  • Hitman 3 działa w najwyższej rozdzielczości na Xbox Series X
  • Wszystkie konsole zachowują wysoką płynność
  • Gra imponuje graficznie nawet na Series S

Redakcja Digital Foundry przeprowadziła techniczną analizę Hitman 3 na konsolach nowej generacji. Materiał informuje, jakiej jakości i wydajności możemy spodziewać się na PS5, Xbox Series X i Xbox Series S.

Na Xbox Series X produkcja wyświetla się w natywnym 4K, a na PS5 w 1800p. Na konsoli Microsoftu wyższa jest też rozdzielczość cieni. Zdaniem dziennikarzy, dzięki tak wysokiej czystości obrazu Hitman 3 prezentuje się na Series X fenomenalnie, choć jakość tekstur jest porównywalna na obu urządzeniach.

Najmniej imponująca jest oczywiście wersja na Xbox Series S. Sprzęt uruchamia grę w 1080p i oferuje nieco gorsze tekstury oraz cienie.

Dobra wiadomość jest taka, że Hitman 3 na każdej konsoli, nawet Series S, działa w 60 klatkach na sekundę. Gra utrzymuje płynność niemal cały czas, choć na Xbox Series X i S zauważalne są spadki na mapie osadzonej w Mendozie. Płynność na moment zwalnia też podczas celnego trafienia z karabinu snajperskiego, choć tylko na mocniejszej wersji konsoli Microsoftu.

hitman_3_digital_foundry_1
To kwiatowe pole jest największym problemem Xbox Series - klatki spadają nawet do okolic 50

Digital Foundry podkreśla jednak, że Hitman 3 prezentuje się świetnie na każdej konsoli, a drobne usterki nie są problemem. Wrażenie robi też czas wczytywania misji - poniżej ośmiu sekund we wszystkich przypadkach.

Gra imponuje nie tylko warstwą techniczną. „Produkcja bez wątpienia wciągnie na długo wszystkich, którym przypadły do gustu poprzednie gry studia IOI” - napisaliśmy w naszej recenzji Hitman 3.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami