FIFA 21 w ubiegłym roku zdominowała pudełkową sprzedaż w Europie

Są też informacje o polskim rynku.

  • Gra z serii FIFA ponownie podbiła Europę
  • Piłkarska produkcja okazała się bestsellerem 2020 roku w szesnastu krajach
  • W Polsce bardzo dobrze poradziło sobie GTA 5

Firma GfK Entertainment opublikowała informacje o najlepiej sprzedających się grach pudełkowych w Europie w 2021 roku. Po raz kolejny na Starym Kontynencie dominowała produkcja z serii FIFA.

Ujawnione dane pochodzą z dziewiętnastu krajów - Polski, Austrii, Belgi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Na pierwszym miejscu europejskiego rankingu uplasowała się FIFA 21, która była najlepiej sprzedającą się grą pudełkową w szesnastu z wymienionych państw (także na polskim rynku). Tytuł z piłkarskiej serii od EA Sports był liderem czwarty rok z rzędu.

fifa_21_bestsellerem
FIFA 21 była bestsellerem w 16 krajach europejskich

Bardzo dobrze poradziły sobie produkcje Nintendo. Na drugiej pozycji uplasowało się Animal Crossing: New Horizons, które było największym bestsellerem we Francji, a w ośmiu z analizowanych krajów trafiło do pierwszej trójki. Na trzeciej lokacie jest zaś Mario Kart 8 Deluxe, które trafiło na podium w siedmiu regionach.

Niesłabnącą popularnością cieszą się GTA 5 i Minecraft. Gangsterską grę Rockstar Games szczególnie chętnie kupowano w Europie Wschodniej (w tym Polsce, choć dokładnych danych nie przedstawiono, ale również Czechach, Rosji i na Węgrzech), Danii i Portugalii, a tytuł o budowaniu w Finlandii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii.

gta_5_w_polsce
GTA 5 cieszyło się dużym zainteresowaniem w Polsce

W niektórych krajach dobre wyniki osiągnęło The Last of Us 2. Produkcja studia Naughty Dog zajęła czołowe lokaty w Rosji, Czechach, Finlandii, Słowacji i Szwecji, aczkolwiek nie ujawniono, na których konkretnie pozycjach się uplasowała.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami