Cyberpunk 2077 - najlepsza broń: karabiny, pistolety, strzelby, snajperki

Nasze rekomendacje.

Broń to prawdopodobnie najważniejszy element wyposażenia w Cyberpunk 2077. W grze jest mnóstwo różnorodnych propozycji, więc znalezienie najlepszych broni może być trudnym zadaniem. Przygotowaliśmy więc listę z naszymi rekomendacjami karabinów precyzyjnych, karabinów snajperskich, pistoletów, pistoletów maszynowych, karabinów szturmowych i strzelb.

Na początku drobna uwaga: statystyki i rzadkość przedmiotów mogą się różnić w zależności od poziomu postaci w momencie podnoszenia. To samo dotyczy liczby slotów na modyfikacje - gra również losuje je, kiedy podnosisz przedmiot. Liczbę slotów można wylosować ponownie, zapisując grę przed podniesieniem przedmiotu, a potem wczytując ją na nowo, aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

Na liście podajemy oryginalne, angielskie nazwy broni. W niektórych przypadkach mogą się one różnić od polskich.

Na tej stronie:

Najlepsze karabiny precyzyjne w Cyberpunk 2077

Karabiny precyzyjne nie są zapewne pierwszym wyborem większości graczy, ale zapewniają zaskakująco wysoką siłę ognia. Są czymś pomiędzy snajperką a karabinem szturmowym, jednak ich skuteczność jest najlepsza dopiero po naładowaniu każdego strzału (przytrzymaniu przycisku).

M-179E Achilles

Rzadkość: Epicka
Szczegóły: Potężny karabin, którego przydatność dodatkowo zwiększysz dobrym celownikiem. Pamiętaj, żeby ładować strzały, by miały więcej mocy.

cyberpunk_best_weapons_1_a
cyberpunk_best_weapons_1_b

Jak zdobyć: Możesz uzyskać M-179E Achilles na kilka sposobów. My znaleźliśmy ten karabin w ciele pokonanego wroga, więc też masz taką szansę.

Schemat do tej broni możesz też znaleźć na dachu klubu Afterlife (przejdź przez ogrodzenie, a potem na wyższym dachu poszukaj skrzyni) oraz w sklepie w City Center. Aby dostać się do tego sklepu, przenieś się do terminala szybkiej podróży Halsey and MLK, przejdź przez ulicę i pojedź windą na górę. Cena broni zależy od twojego poziomu.

Widow Maker

Rzadkość: Rzadka/Ikoniczna
Szczegóły: Wystrzeliwuje dwa pociski przy jednym strzale, zadając też chemiczne obrażenia, które mogą doprowadzić do zatrucia wroga. Ta broń może zmienić twoje zdanie o karabinach precyzyjnch.

cyberpunk_best_weapons_2_a
cyberpunk_best_weapons_2_b

Jak zdobyć: W trakcie misji głównej Na rozdrożach. Radzimy pomóc Panam w zemście, inaczej możesz utracić szansę na zdobycie karabinu.

Po bitwie w bazie Nasha, przeszukaj jego ciało. Tam znajdziesz Widow Maker.

Najlepsze snajperki w Cyberpunk 2077

W Cyberpunk 2077 walka na bliski dystans to nie jedyne wyjście - korzystanie z karabinów snajperskich to świetna metoda na eliminację przeciwników.

Warto oczywiście celować w głowy, ale jeżeli nie trafisz, obrażenia dodatkowe powinny załatwić sprawę w większości przypadków.

Ashura

Rzadkość: Rzadka
Szczegóły: Broń z łączem Smart, a ponadto zająca obrażenia termiczne, z szansą na podpalenie przeciwnika.

cyberpunk_best_weapons_3_a
cyberpunk_best_weapons_3_b

Jak zdobyć: Ten karabin zdobędziesz w misji głównej Bilet wstępu, jednej z pierwszych w grze. W bazie Maelstrom, zaraz przed tym jak oddasz Flatheada, przeszukaj sejf na ziemi, obok wpisu do kodeksu.

Overwatch

Rzadkość: Rzadka/Ikoniczna
Szczegóły: To jedna z najlepszych broni w grze. Ze względu na mnożnik obrażeń od strzałów w głowę zadaje ogromne obrażenia. Od razu wyposażona jest w tłumik i zapewnia zwiększoną prędkość przeładowania.

Nawet jeśli nie masz pewnej ręki, warto mieć Overwatch w ekwipunku.

cyberpunk_best_weapons_4_a
cyberpunk_best_weapons_4_b

Jak zdobyć: W misji Kto sieje wiatr, zadaniem związanym z Panam. Pod koniec, gdy dziewczyna siedzi już na motorze, wręczy ci ten karabin.

Pistolety - których używać

Przy odpowiedniej inwestycji punktów atutów, pistolety są nie tylko świetną bronią dodatkową, ale i główną. Broń krótka ma w Cyberpunk 2077 spory potencjał. Dość powiedzieć, że jednymi z najlepszych broni w grze są właśnie pistolety.

Lizzie

Rzadkość: Rzadka/Ikoniczna
Szczegóły: Jeden z najlepszych pistoletów w grze. Nie tylko zadaje obrażenia termiczne, ale może być też naładowany, by wystrzelić kilka pocisków. Ma też mnożnik obrażeń w głowę i szansę na podpalenie wrogów.

cyberpunk_best_weapons_5_a
cyberpunk_best_weapons_5_b

Jak zdobyć: Ten potężny pistolet zdobędziesz w trakcie misji głównej Dom lalek. Zaraz przed spotkaniem z Judy, odwróć się do tyłu i zlokalizuj graffiti z czaszką na ścianie. Lizzie leży na stole.

Skippy

Rzadkość: Epicka/Ikoniczna
Szczegóły: Gadający pistolet typu Smart, zadający obrażenia elektryczne. Może zabijać lub unieszkodliwiać przeciwników.

cyberpunk_best_weapons_6_a
cyberpunk_best_weapons_6_b

Jak zdobyć: Ten rozgadany pistolet bardzo łatwo zdobyć. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zajrzyj na naszą stronę o Skippim.

Malorian Arms 3516

Rzadkość: Legendarna/Ikoniczna
Szczegóły: Malorian Arms 3516 to jedna z najlepszych broni Cyberpunk 2077. Jest szybka, niezawodna i ma styl, tak jak jej dawny właściciel, Johnny Silverhand.

Potrafi rykoszetować pociski, zadaje obrażenia termiczne, ma mnożnik obrażeń do strzałów w głowę, a do tego cztery sloty modyfikacji. Jakby tego było mało, w trakcie korzystania z pistoletu, atak wręcz V zmienia się. Bohater lub bohaterka uderza lewą ręką, zostawiając za nią smugę ognia.

cyberpunk_best_weapons_7_a
cyberpunk_best_weapons_7_b

Jak zdobyć: Ten model zdobędziesz w misji Gdzie jest Johnny. Po prostu udaj się do Ebunike z Rogue i pokonaj Graysona. Będziesz mógł wtedy podnieść Malorian Arms 3516 z ziemi.

Polecane pistolety maszynowe

Nieco mniej skuteczne na dystans, ale dzięki wysokiej szybkostrzelności prawdziwie zabójcze w bezpośrednim kontakcie. Oto najlepsze pistolety maszynowe w Cyberpunk 2077.

Fenrir

Rzadkość: Rzadka/Ikoniczna
Szczegóły: Nie tylko wygląda świetnie, ale ma też ogromną moc, a do tego możesz go zdobyć w miarę wcześnie. Oprócz dużego odrzutu, który trzeba kontrolować, cechuje się też obrażeniami termicznymi, większą siłą obalającą i zmniejszonym rozrzutem pocisków.

cyberpunk_best_weapons_8_a
cyberpunk_best_weapons_8_d

Jak zdobyć: Dla tej broni musisz zakończyć zadanie poboczne Święci i samuraje, które pojawi się na mapie w trakcie pierwszego aktu. Znajdziesz je w północnej części Watson, nieopodal doków. Będzie tam rozmawiający ze sobą mnich.

Zrealizuj zadanie, pozbywając się przeciwników. Za bratem wcześniej wspomnianego mnicha znajdziesz broń.

cyberpunk_best_weapons_8_b
cyberpunk_best_weapons_8_c

Prototype: Shingen Mark V

Rzadkość: Legendarna/Ikoniczna
Szczegóły: Broń, która ma wszystko: łącze Smart, obrażenia termiczne, wysoką szansę na obrażenia krytyczne i mnożnik obrażeń przy trafieniach w głowę.

cyberpunk_best_weapons_9_c

Jak zdobyć: Broń ukryto w kontenerze oznaczonym numerem 667 w Arasaka Industrial Park. Rozgrywa się tam jedna z misji głównych, ale możesz też przyjść tam później, jeśli nie znalazłeś pistoletu.

Skorzystaj z szybkiej podróży, by przenieść się do terminala Arasaka Industrial Park. Udaj się do głównego wejścia naprzeciwko i idź dalej do przodu. Na miejscu mogą być przeciwnicy, ale nie powinni sprawić dużego problemu.

Zbliżając się do końca, spójrz w prawo, szukając kontenera 667. W środku znajduje się pistolet, ale uważaj na minę czekającą tam na ciebie.

cyberpunk_best_weapons_9_a
cyberpunk_best_weapons_9_b

Najlepsze karabiny szturmowe

Najbardziej uniwersalny wybór, zapewniający wysoką skuteczność na średnim dystansie. Najlepszy wybór dla większości graczy - szczególnie w połączeniu z rykoszetowaniem lub funkcją Smart.

M251S Ajax

Rzadkość: Niezwykły
Szczegóły: Karabin typu Power, a więc z funkcją odbijania pocisków. Do tego sloty na celownik i lufę.

cyberpunk_best_weapons_10_a
cyberpunk_best_weapons_10_b

Jak zdobyć: M251S Ajax możesz znaleźć podczas misji Dom lalek w akcie drugim. W pewnym momencie stoczysz rozmowę z Woodmanem. Jeśli zdecydujesz się z nim walczyć, zdobędziesz karabin.

Divided We Stand

Rzadkość: Rzadka/Ikoniczna
Szczegóły: Funkcja Smart, obrażenia chemiczne oraz wysoka szansa na obrażenia krytyczne i zatrucie. Do tego miejsce na modyfikację.

cyberpunk_best_weapons_11_c

Jak zdobyć: Ukończ zadanie główne Wielki sen, co odblokuje misję poboczną Umarł boss, niech żyje boss. Weź w niej udział, a kiedy ćwiczenia na strzelnicy się skończą, będziesz mógł odebrać nagrodę.

cyberpunk_best_weapons_11_a
cyberpunk_best_weapons_11_b

Które strzelby wybrać

Strzelby w Cyberpunk 2077 są naprawdę różnorodne. Niektóre cechuje lekkość i szybkostrzelność, a inne uderzają niczym młot - wolno, lecz boleśnie.

M2038 Tactician

Rzadkość: Legendarna
Szczegóły: Broń zdolna odbijać pociski. Do tego termiczne obrażenia, które mogą podpalić wroga.

cyberpunk_best_weapons_12_a
cyberpunk_best_weapons_12_b

Jak zdobyć: Tę broń znajdziesz w skrzyni w kryjówce wrogów. Przenieść się do terminala szybkiej podróży o nazwie Longshore South, a potem zmierzaj w kierunku południowym. Zwracając się na północ zobaczysz aktywność poboczną związaną z przestępczością.

Zlikwiduj przeciwników lub przekradnij się obok nich, a następnie wejdź po żółtych schodach. Skrzynia znajduje się przy krawędzi dachu, za anteną.

Ba Xing Chong

Rzadkość: Legendarna/Ikoniczna
Szczegóły: Ba Xing Chong strzela wybuchowymi pociskami, wspartymi namierzaniem funkcji Smart. Wysoka szansa na obrażenia krytyczne i efekt krwawienia. Co najważniejsze, ma większy DPS niż inne strzelby. Potrzebujesz jednak zdolności technicznych na 18. poziomie, by tworzyć Legendarne przedmioty.

Wymagania: To jedna z najpotężniejszych strzelb w Cyberpunk 2077, ale jest też haczyk. To tylko schemat, a do tego Legendarny, więc do wytworzenia broni potrzebujesz Zdolności technicznych na 18. poziomie i odpowiedniego atutu. Do tego możesz go zdobyć dopiero po ukończeniu głównej fabuły.

cyberpunk_best_weapons_13_a
cyberpunk_best_weapons_13_b
cyberpunk_best_weapons_13_c

Alternatywa: Możesz znaleźć nieco mniej zaawansowaną wersję tej broni w City Centre. Od terminala szybkiej podroży Halsey and MLK przejdź przez ulicę, wjedź windą na 4. piętro, a tam znajdziesz sklep z bronią, w którym sprzedawca oferuje właśnie tę strzelbę.

Jak zdobyć: W misji Gdzie jest Johnny, po drugiej stronie statku, gdzie następuje konfrontacja z Graysonem, zobaczysz zamknięte pomieszczenie.

Zeskanuj zamek z lewej strony wejścia i wybierz opcję zdalnej detonacji. Wejdź do środka i przeszukaj skrzynię.

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami