Dyskwalifikacja za krytykę twórców gry - kontrowersyjna decyzja na turnieju Mortal Kombat

Wystarczyła nieodpowiednia nazwa postaci.

  • Kontrowersyjna dyskwalifikacja na turnieju MK 11
  • Wszystko przez nazwę, która rzekomo obrażała deweloperów

16 stycznia, podczas oficjalnego turnieju Mortal Kombat 11 Pro Kompetition, uczestnik zawodów o pseudonimie Titaniumtigerzz został zdyskwalifikowany za - jak twierdzi - lekką i zabawną krytykę deweloperów serii, NetherRealm Studios.

Titaniumtigerzz wybrał do walki Sheevę, postać dobrze znanej fanom cyklu, a następnie stworzył spersonalizowany wariant zawodniczki o nazwie „WhyDidNRSdoThis” - „Czemu NetherRealm Studios to zrobiło?”. Podpis jest widoczny dla wszystkich, również widowni streamu.

Krótko po rozpoczęciu walki organizatorzy zatrzymali transmisję meczu. Komentatorzy stwierdzili, że „jest problem”, ale nie podali szczegółów. Następnie ogłoszono, że przeciwnik Titaniumtigerzza przechodzi dalej, ponieważ Titaniumtigerzz „nie okazał szacunku” deweloperom.

mortal_kombat_dyskwalifikacja_1
Screen z walki. Kontrowersyjną nazwę widać w prawym górnym rogu

W rozmowie z Kotaku pechowy uczestnik turnieju tłumaczy, że napis miał być delikatną krytyką zbyt mocnej postaci Sheevy.

„To był tylko żart” - tłumaczy. „Postać, której używałem, jest niesamowicie łatwa w kontroli. Żart miał przekazać: »Czemu stworzyliście taką mocną postać?«”.

Sheeva to ostatnio gorący temat w społeczności profesjonalnych graczy Mortal Kombat 11 - a to za sprawą ataku Dragon Drop. Titaniumtigerzz tłumaczy, że ruch niemal w każdej sytuacji sprawi, że Sheeva uzyska przewagę. Problem jest na tyle poważny, że powstały już filmy instruktażowe poświęcone kontrowaniu skoku:

Titaniumtigerzza i jego przeciwnika początkowo nie poinformowano o dyskwalifikacji - zawodnicy toczyli walkę jeszcze przez kilka minut po zakończeniu transmisji z gry. Następnie organizatorzy przekazali graczowi wieść o wykluczeniu z zawodów, nie podając jednak podobno szczegółowego powodu. Uczestnik nie uzyskał też żadnej szansy na poprawę nazwy „WhyDidNRSdoThis”.

„Zbanowali mnie w pierwszym meczu, w którym użyłem tej nazwy” - wyjaśnia. „Nie dali mi też szansy [zmiany napisu - red.], nikt się do mnie nie odezwał. Natychmiast edytowałbym nazwę, jeśli tylko uzyskałbym taką możliwość”.

Hashtag #WhyDidNRSDoThis rozpowszechniono na Twitterze. Użytkownicy dyskutują o słuszności dyskwalifikacji, przy czym większość stoi za Titaniumtigerzzem.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami