Niesamowicie realistyczna grafika w nowej grze twórców Hellblade

Kolejne materiały z Project: Mara.

  • Project: Mara od Ninja Theory wyróżni się realistyczną grafiką
  • Akcję gry osadzono w prawdziwym apartamencie

Twórcy Hellblade: Senua's Sacrifice ze studia Ninja Theory opublikowali wideo ze swojej kolejnej produkcji - tajemniczego Project: Mara. Film ujawnia, że deweloperzy stawiają na niesamowicie realistyczną oprawę wizualną.

Gra jest „eksperymentalnym tytułem, eksplorującym nowe sposoby opowiadania historii”. Deweloperzy przedstawią wydarzenia osadzone w prawdziwym świecie i spróbują odtworzyć „horror umysłu”.

Dyrektor kreatywny Ninja Theory - Tameem Antoniades - w udostępnionym materiale ujawnił, że akcja Project: Mara rozegra się w prawdziwym apartamencie, który wiernie przeniesiono do świata cyfrowego. Autorzy między innymi zeskanowali materiały, z których zbudowano pomieszczenie, a także jego geometrię.

project_mara_porownanie1
Rzeczywistość kontra gra

Pod koniec wideo zaprezentowano porównanie między dwoma elementami rzeczywistego i wirtualnego lokalu - kuchenki i zlewu. Obie wersje wyglądają niemal identycznie, wskazując, że produkcja wyróżni się realistyczną grafiką.

Antoniades tłumaczy, że wraz ze swoim zespołem chce stworzyć pozycję, która „nie przypomina gry i filmu, ale jest czymś zupełnie innym”. Deweloperom zależy na „obsesyjnym uchwyceniu rzeczywistości”.

project_mara_porownanie2
Rzeczywistość kontra gra

W pracach nad grą Ninja Theory bazuje na badaniach i relacjach osób cierpiących na choroby psychiczne. Projekt znajduje się jednak na wczesnym etapie rozwoju, w związku z tym nieznana jest nawet data premiery.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami