Powstaje demake Bloodborne. Tak wyglądałaby gra na PS1

Gameplay z Bloodborne PSX.

  • Niezależna deweloperka pracuje nad nietypową wersją Bloodborne
  • To demake, stylizowany na grę z PS1
  • Można już zobaczyć urywki gameplayu

Powstaje tzw. demake (przeciwieństwo remake'u) Bloodborne, o nazwie Bloodborne PSX. Korzystając z silnika Unreal Engine 4, niezależna deweloperka Lilith Walther odtwarza atmosferę i styl rozgrywki hitu FromSoftware, jednak z grafiką stylizowaną na gry z pierwszego PlayStation.

Walther od pewnego czasu dzieli się na Twitterze demonstracjami gameplayu i innych kluczowych elementów, dobrze znanych fanom gatunku soulslike. Przykładowo ostatnio zaprezentowała usprawnione ataki typu visceral, czyli mocne ciosy, aktywowane między innymi przez wykonanie parowania.

Jest też nowa animacja śmierci głównego bohatera i klasyczny napis „You Died” po porażce. Gra działa aktualnie w rozdzielczości 420p i 24 klatkach na sekundę.

Projekt powstaje już od pewnego czasu, ale niedawno wypromowały go liczne artykuły w mediach oraz wpisy na Reddicie - co zaskoczyło samą deweloperkę. Walther nie określiła jeszcze przewidywanej daty premiery Bloodborne PSX.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami