Streamer wykonał niemal niemożliwą sztuczkę w Mario Kart Wii - po 13 latach

Po co jechać po torze, skoro można go ominąć?

  • 13 lat zajęło społeczności wykonanie ultra-skrótu na torze Rainbow Road
  • Streamer z łatwością pobił rekord świata w najszybszym ukończeniu wyścigu

Mario Kart Wii zadebiutowało 13 lat temu, ale społeczność fanów gry wciąż zajmuje się wyszukiwaniem tzw. „ultra-skrótów”, czyli ogromnych skoków, które pozwalają omijać znaczne części torów. Jeden ze streamerów wykonał sztuczkę na mapie Rainbow Road, zyskując najlepszy czas ukończenia wyścigu na świecie.

Zaraz po starcie ArthurMKW zawrócił i nabrał prędkości, odpowiednio balansując na krawędzi drogi. Następnie zeskoczył z trasy i wylądował blisko mety. Wystarczyło już tylko dojechać do końcowej linii.

Sposób, w jaki streamer dokonał wyczynu może sugerować, że sztuka nie jest zbyt trudna, ale nikomu nie udało się jej do tej pory wykonać. O skali wydarzenia niech świadczy liczba reakcji pod powyższym nagraniem na Twitterze.

Korzystanie z „ultra-skrótów” jest możliwe ze względu na nietypowy sposób działania gry. W Mario Kart Wii nie trzeba zaliczyć wszystkich punktów kontrolnych przed dojechaniem do mety. Wystarczy przekroczyć tylko jeden, ostatni, aby system uznał okrążenie za poprawne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami