Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury: ratowanie Sigurda

Atak na twierdzę.

Po misji Spalona ziemia przechodzimy do ostatniego, najdłuższego zadania w wątku regionu Suthsexe. Musisz udać się do obozu sojuczników. Gdy dotrzesz na miejsce, przejdź przez obóz na skraj wzgórza. Tam podejdź do towarzyszy (1). Porozmawiaj z Basimem.

szturm1

Możesz zdecydować, czy od razu przejść do szturmu, czy wcześniej porozmawiać z innymi wojownikami - nie ma to znaczenia, więc możesz wybrać opcję z rozpoczęciem natarcia.

Szturm przebiega podobnie do wielu innych, w których braliśmy już udział. Zaczynamy przed twierdzą, na murach są wrodzy łucznicy, balisty, a nasi sojusznicy prowadzą taran.

Zacznij od pozbycia się łuczników i zniszczenia kotłów z oliwą oraz balist. Musisz strzelać w części podświetlone dzięki zmysłowi Odyna na czerwono (2).

szturm2

Gdy przebijecie się przez pierwszą bramę, należy zniszczyć jedną z dwóch palisad. Po drodze należy oczywiście walczyć z wrogami - przeciwników jest mnóstwo. Możesz jednak zignorować większość oponentów i udać się od razu do celu. Lepsza jest palisada po prawej stronie, bo wystarczy strzelić w dzban (3), by ją zniszczyć.

szturm3

Dalej, na następnym dziedzińcu, musisz podnieść kratę. Wystarczy wejść na górę bramy i użyć mechanizmu (4). Szturm przeniesie się dalej. Każdy etap działa zresztą tak samo - gdy wykonasz aktualny cel szturmu, obrońcy wycofują się, a twoi sojusznicy szybko przechodzą do kolejnego obszaru.

szturm4

Później musisz zniszczyć, niespodzianka, kolejną palisadę. Nie musisz jednak czekać, aż podjedzie do niej taran. Szybciej jest po prostu podnieść jedną z mniejszych waz (5) z olejem i rzucić nią w palisadę. Rozpadnie się na kawałki.

szturm5

Przejdź na kolejny dziedziniec. Musisz przejść schodami po prawej do twierdzy. Możesz spokojnie zignorować wrogów, aż do samego wejścia, gdzie musisz pokonać Chorążego (6). Wykorzystaj jego czułe punkty. Po walce zabierz mu klucz i otwórz drzwi.

szturm6

W twierdzy idź schodami wyżej, na piętrze pokonaj dwóch wrogów. Przejdź po drabinie na wyższe piętro i znów wejdź do wnętrza - trafisz do pokoju, w którym więziony był Sigurd. Zbadaj wszystkie wskazówki, a potem stań na drewnianym balkonie (7).

szturm7

Po krótkiej scence po prostu biegnij za Fulke. Musisz wejść do kościoła (8). Ignoruj innych wrogów, nie ma sensu angażować się w walkę. W kościele musisz już tylko wyważyć drzwi do głównej komnaty.

szturm8

Gdy wejdziesz do środka, zacznie się scenka, po której odnajdziesz się w podziemiach. Podążaj cały czas korytarzami, a trafisz na Fulke.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Szturm na mury: walka z Fulke i koniec misji

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Spalona ziemia: ochrona łuczników

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami