Assassin's Creed - fani odszyfrowali język wymyślony przez Ubisoft

Mowa Pierwszej Cywilizacji.

  • Grupa miłośników serii AC jest w stanie tłumaczyć język Isu
  • Przełomem okazało się Assassin's Creed Valhalla
  • Przetłumaczono napisy z edycji kolekcjonerskiej, a więcej pojawi się wkrótce

Istotnym elementem fabuły serii Assassin's Creed jest cywilizacja Isu, która zamieszkiwała Ziemię jeszcze przed ludźmi. Na potrzeby autentyczności opowieści Ubisoft stworzył język, którym posługiwały się te potężne istoty. Do niedawna tajemnicze zapiski były jeszcze tajemnicą, ale teraz miłośnicy cyklu są już w stanie tłumaczyć dialekt Tych, Którzy Byli Przed Nami.

Ostatnim elementem układanki okazało się Assassin's Creed Valhalla. Zawarte w grze wskazówki i tłumaczenia niektórych tekstów Isu były przełomem i pozwoliły twórcom kanału Access The Animus zdekodować język.

Fani zidentyfikowali w mowie Isu przypadki, czas czy odmianę czasownika przez osoby. Znają też podstawy konstruowania zdań. O procesie opowiadają w powyższym materiale.

jezyk_isu_2
Zadanie wymagało wiele pracy

Prowadzący Access The Animus wykorzystali zdobytą wiedzę do przetłumaczenia niektórych napisów widocznych na przedmiotach dołączonych do edycji kolekcjonerskiej Assassin's Creed Valhalla. Według autorów, na płycie ze ścieżką dźwiękową napisano „Ukryte wewnątrz”. Odpowiednio ułożone pocztówki głoszą krótkie „Teraz”. Napis na pudełku jest już nieco mniej zrozumiały - przeczytamy na nim „To jezioro”.

Jak twierdzą autorzy, powyższy materiał miał za zadanie opisać drogę do odszyfrowania języka Pierwszej Cywilizacji, natomiast na kolejne, bardziej zaawansowane tłumaczenia niedługo przyjdzie czas.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami