Ubisoft tworzy grę w świecie Star Wars

Projekt od autorów The Division.

  • Twórcy The Division pracują nad grą Star Wars
  • Produkcja zaoferuje otwarty świat
  • Disney zamierza udzielać licencji na tytuły w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” różnym firmom

Założone niedawno Lucasfilm Games poinformowało o nawiązaniu współpracy z Ubisoftem, które przygotuje grę Star Wars z otwartym światem. Data premiery i platformy docelowe nie są znane.

Za projekt odpowiada studio Massive Entertainment. Zespół znany jest między innymi z sieciowego The Division, co może sugerować, że nowa produkcja również położy nacisk na zabawę wieloosobową, ale nie jest to jasne. Wiadomo, że fabularnie będzie zgodna z filmami, serialami, komiksami i książkami w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Pozycja znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju - obecnie trwa rekrutacja do ekipy zajmującej się tytułem. Wiadomo jednak, że gra tworzona jest na opracowanym przez wspomnianych deweloperów silniku SnowDrop.

Dyrektorem kreatywnym nowej produkcji w świecie „Gwiezdnych Wojen” został Julian Gerighty, który w przeszłości był reżyserem wyścigowego The Crew i strzelanki The Division 2.

star_wars_ea_umowa
Przez 8 lat wyłączne prawa do gier Star Wars miało EA

Nawiązanie współpracy z Ubisoftem oznacza, że Electronic Arts nie dysponuje już wyłącznymi prawami do gier Star Wars. Przedstawiciele Disneya, do którego należy Lucasfilm Games, w rozmowie z serwisem Wired nie wykluczyli kooperacji z firmą w przyszłości.

- EA było i nadal będzie naszym bardzo ważnym partnerem, teraz i w przyszłości. Ale uznaliśmy, że jest miejsce dla innych - tłumaczy Sean Shoptaw z koncernu Myszki Miki. Prawa do produkcji w świecie „Gwiezdnych Wojen” mają być również udzielane innym podmiotom.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami