Take-Two wycofało się z walki o Codemasters

Firmę najpewniej kupi EA.

  • Take-Two poinformowało, że rezygnuje z zakupu Codemasters
  • Jedyną firmą, która stara się kupić wydawcę serii Dirt, jest EA

Take-Two, wydawca serii GTA i Red Dead Redemption, poinformowało, że rezygnuje z nabycia Codemasters.

Powodem jest fakt, że kierownictwo brytyjskiej firmy do 12 stycznia nie zorganizowało spotkania udziałowców, którzy mieli ocenić propozycję zakupu. Wartość złożonej oferty wynosiła 994 miliony dolarów.

Rezygnacja Take-Two oznacza, że o nabycie Codemasters stara się tyko jeden podmiot - Electronic Arts. W połowie grudnia koncern poinformował, że na ewentualną transakcję jest gotów przeznaczyć 1,2 miliarda dolarów.

Szefowie brytyjskiej firmy zaakceptowali propozycję EA, ale spekulowano, że wydawca GTA spróbuje złożyć kontrofertę. Biorąc jednak pod uwagę wycofanie się z walki, to najpewniej tak zwani „Elektronicy” przejmą twórców serii Dirt.

Ostateczna umowa pomiędzy Electronic Arts a Codemasters powinna zostać podpisana jeszcze w bieżącym kwartale. Niewykluczone, że więcej szczegółów pierwszy z koncernów przedstawi w trakcie publikacji nowego raportu finansowego - w lutym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami