Gamingowy fotel z 60-calowym ekranem OLED - Razer pokazuje nowy projekt

Futurystyczna wizja.

  • Razer zaprezentował swój pomysł na fotel dla gracza nowej generacji
  • Urządzenie wyróżniałoby się wbudowanym ekranem i systemem haptycznym

Na targi CES 2021 Razer przygotował dwa projekty koncepcyjne - jednym z nich jest smartmaska, a drugim fotel, który pełni rolę zaawansowanej technicznie stacji gamingowej.

Najistotniejszą cechą Project Brooklyn jest wysuwany z zagłówka, zakrzywiony, 60-calowy ekran OLED, który pokrywa kąt 180 stopni przed użytkownikiem.

razer_fotel_2
Fotel wzmocniono włóknem węglowym, aby umożliwiał „granie przez cały dzień”

Do tego zainstalowany w fotelu haptyczny system Hypersense, który reaguje na wydarzenia w grze. Rozwiązanie przypomina technikę użytą w DualSense - padzie do PS5 - jednak Razer chce, by wibracje był odczuwalne na całym ciele, np. w momencie eksplozji na ekranie.

Do podłokietników można przytwierdzić niewielki blat, przykładowo by umieścić tam klawiaturę i mysz. Jest też oczywiście podświetlenie RGB.

Przypominamy, że to tylko koncepcja. Razer nie określa, kiedy mógłby powstać prototyp, ale biorąc pod uwagę, że tego typu ekran jeszcze nie istnieje, na gamingową stację poczekamy prawdopodobnie jeszcze długo.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami