Twierdza: Władcy wojny ponownie opóźniona

O kilka tygodni.

  • Opóźniono premierę gry Twierdza: Władcy wojny - ukaże się 9 marca
  • Tytuł przesunięto z powodu trybu sieciowego

Studio Firefly poinformowało o ponownym przesunięciu Twierdza: Władcy wojny (w oryginale znanej jako Stronghold: Warlords), czyli kolejnej odsłony uznanej serii strategii. Gra nie ukaże się w styczniu, a sześć tygodni później - 9 marca.

Przyczyną są kłopoty z trybem wieloosobowym. W opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie twórcy wyjaśniają, że wariant sieciowy nie jest jeszcze w pełni gotowy.

„Natrafiliśmy na pewne nieoczekiwane problemy i choć bardzo się staraliśmy je naprawić w ramach obecnych terminów, okazało się, że potrzebujemy więcej czasu. Chcemy być z wami jak najbardziej szczerzy: rozważaliśmy wydanie gry zgodnie z planem i opóźnienie samego multiplayera, który dodalibyśmy w przyszłej aktualizacji” - tłumaczą autorzy.

„Biorąc jednak pod uwagę, że już ponad rok temu obiecaliśmy tryb sieciowy na debiut produkcji, udostępnienie tytułu bez wariantu wieloosobowego byłoby nieuczciwe wobec graczy” - dodają twórcy ze studia Firefly.

Deweloperzy jednocześnie przeprosili za opóźnienie gry, wiedząc, że informacja o przełożeniu premiery dla wielu osób mogła okazać się rozczarowaniem. Zaznaczają jednak, że podjęcie decyzji było niezbędne.

To nie pierwsze przesunięcie debiutu Twierdza: Władcy wojny. Według wcześniejszych założeń, strategia miała ukazać się we wrześniu, ale twórcy zdecydowali się wydać tytuł 26 stycznia bieżącego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Szachy podbijają Twitcha

Klasyczna gra cieszy się dużą popularnością.

Twórcy Among Us podają powody przedłużających się aktualizacji

Przyczyną, między innymi, olbrzymi sukces produkcji.

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami