Rok 2020 jako gra przeglądarkowa

Ostatnie dwanaście miesięcy w formie platformówki.

  • Powstała platformówka, która symbolizuje rok 2020
  • Gra nawiązuje do pandemii i wyborów w USA

Rok 2020 powszechnie uważany jest za jeden z najgorszych w ostatnich latach, głównie z powodu pandemii koronawirusa. Internauta znany jako Max przygotował grę, która podsumowuje minione dwanaście miesięcy.

Darmowa i dostępna z poziomu przeglądarki produkcja to dwuwymiarowa platformówka, w której poruszamy się w prawo. Po drodze mijamy plansze i pułapki, które symbolizują rozmaite wydarzenia ubiegłego roku.

Przygoda rozpoczyna się więc od pożarów w Australii, by później skupić się na pandemii. Wraz z bohaterem natrafiamy na kolejki przed supermarketami, a w samym sklepie zbieramy banany i papier toaletowy, co odnosi się do zapasów gromadzonych w trakcie pierwszych ograniczeń.

rok_2020_podsumowanie
Nie zabrakło zamkniętych siłowni

Są również nawiązania do spadków na giełdach, pracy zdalnej oraz zamkniętych restauracji, siłowni i kin. Najpopularniejszą przeszkodą są zaś cząsteczki koronawirusa, przed którym chronią znajdowane maseczki. Jest też fragment o wyborach w USA.

Gra powstawała przez pół roku i jest pierwszym projektem autorstwa wspomnianego Maxa. Twórca udostępnił produkcję za darmo, ale dewelopera można wesprzeć, wpłacając dowolne kwoty pieniędzy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Little Nightmares za darmo na PC

W cyfrowym sklepie Bandai Namco.

Microsoft próbował kupić EA i Nintendo

"Po prostu zaczęli się śmiać".

Psychonauts 2 ukaże się w 2021 roku

Double Fine jest już na ostatnim etapie prac.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami