Far Cry 6 - premiera i najważniejsze informacje

Data premiery, świat gry, bohater i antagonista.

Far Cry 6 to szósta główna odsłona popularnej, sanboksowej serii Ubisoftu. Tytuł zadebiutuje zarówno na PS5 i Xbox Series X/S, jak i poprzednich konsolach, a także na PC.

Ponownie mamy do czynienia z grą rozgrywającą się w otwartym świecie. Głównym antagonistą jest dyktator, rządzący tropikalną wyspą Yara. Zadaniem gracza jest dołączenie do ruchu oporu i pokonanie tyrana.

W przeciwieństwie do poprzednich części cyklu, gracz wybierze teraz płeć postaci, a ponadto zobaczy bohatera lub bohaterkę w przerywnikach filmowych.

  • Premiera: 7 października 2021
  • Platforma: PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One
  • Gatunek: akcja, FPP, open world
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft Polska

Zobacz także: Far Cry 6 - Poradnik, Solucja

Skocz do sekcji:

Data premiery i edycje gry

Far Cry 6 zadebiutuje w dniu 7 października 2021 roku. Trafi zarówno na PC, PS5 i Xbox Series X/S, jak i starszą generację konsol. Warto zaznaczyć, że nabywcy wersji na PS4 lub Xbox One otrzymają darmową aktualizację gry do edycji na next-genowe konsole, bez dodatkowych kosztów.

Jak zwykle w przypadku produkcji Ubisoftu, wydawca przygotował kilka edycji gry w przedsprzedaży. Oto dostępne wersje:

  • zwykła
  • Gold
  • Ultimate
  • Kolekcjonerska

W edycji Gold oprócz gry otrzymujemy też przepustkę sezonową, czyli dostęp do wszystkich planowanych dodatków, w tym trzech DLC.

Wersja Ultimate to gra, przepustka sezonowa i pakiet przedmiotów kosmetycznych - pakiet Występku, pakiet Łowcy Krokodyli i pakiet Wyprawy do Dżungli.

Edycja Kolekcjonerska - najdroższe wydanie - zawiera wszystkie wymienione wyżej bonusy, a także replikę miotacza ognia Tostador (7 części do montażu), skrzynkę kolekcjonerską oraz steelbook. Pakiet jest dostępny do kupienia tylko w oficjalnym sklepie Ubisoftu.

farcry6_premiera_1

Miejsce akcji, główny antagonista

Far Cry 6 przenosi nas na tropikalną wyspę Yara, inspirowaną Kubą. W państwie panuje chaos i trwa wojna domowa. Rządzącemu twardą ręką El Presidente sprzeciwiają się mieszkańcy, którzy chcą odsunąć tyrana od władzy, walcząc z jego zwolennikami.

Dyktator to Antón Castillo, w którego rolę wciela się Giancarlo Esposito, amerykański aktor znany między innymi w roli w serialu Breaking Bad. Już po pierwszym zwiastunie wiemy, że mamy do czynienia z człowiekiem bezwzględnym, którego celem nadrzędnym jest stłamszenie rewolucji za wszelką cenę, co ma pomóc w uczynieniu wyspy rajem na ziemi. Jednocześnie Castillo wydaje się być niezwykle opanowany i spokojny.

El Presidente wychowuje trzynastoletniego syna Diego, który ma podążać w ślady ojca. Zadaniem młodzieńca ma być trzymanie mieszkańców Yary w garści, aby nie mogli zagrozić władzy.

Ze względu na niezwykłe podobieństwo, internauci spekulowali, że Diego to tak naprawdę młody Vaas z Far Cry 3, jednak Ubisoft zdementował te pogłoski.

Antón sprawuje władzę nad Yarą już od 50 lat - rozpoczął zaraz po egzekucji swojego ojca. Przez ten cały czas wyspa była odcięta od świata, a mieszkańcom wmawiano, że izolacja to dla nich najlepsze wyjście. Teraz państwo dzieli się na zwolenników El Presidente oraz rewolucjonistów, którzy mają dość jego rządów.

farcry6_premiera_6
Castillo lubi oczywiście zapalić cygaro

Jeśli chodzi o charakterystykę świata, to na pewno sporą część wyspy zajmuje dżungla i plaże, jednak Far Cry 6 różni się od poprzedników tym, że zaoferuje też duży obszar miejski. Stolica Yary, Esperanza, to pierwszy taki obszar w serii.

Twórcy przekonują, że świat będzie bardziej wertykalny - wspinaczka i poruszanie się po dachach stanie się istotną częścią gry.

farcry6_premiera_3
Yara skrywa zapewne wiele tajemnic

Główny bohater, rozgrywka i gameplay

Główna postać w Far Cry 6 to Dani Rojas. Gracz wybiera płeć, więc może być to mężczyzna lub kobieta. Protagonista lub protagonistka dołącza do ruchu oporu i musi oczywiście obalić Antóna Castillo wraz z jego synem.

Dość istotną nowością w serii jest fakt, że postać nie tylko usłyszymy, ale też zobaczymy w przerywnikach filmowych. Ubisoft chce, aby przez to gracze zżyli się z postacią i lepiej zrozumieli jej motywy działania. Istotne będzie podobno tło historyczne bohatera lub bohaterki.

farcry6_premiera_4
Główny bohater lub bohaterka będą bardziej ludzcy

W kontekście rozgrywki możemy się spodziewać ewolucji założeń znanych z serii. Zajmiemy się walką, eksploracją i zapewne ulepszaniem postaci. Najprawdopodobniej powróci też polowanie na zwierzęta czy wyzwalanie kolejnych rejonów mapy spod reżimu El Presidente.

Tak jak w Far Cry 4 i 5 będziemy mogli też skorzystać ze spluw i kłów do wynajęcia, czyli kompanów, którzy wspomogą nas w walce, przy czym w tej odsłonie nazwano je Amigos do wynajęcia.

farcry6_premiera_5
Jednym z Amigos będzie Chorizo - waleczny pies na wózku

Dani może też oczywiście prowadzić cały szereg różnych pojazdów. Pojawi się też mnóstwo szalonych broni, skonstruowanych z rupieci odnalezionych na wyspie.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami