Trybowi FIFA FUT daleko do hazardu - twierdzi Peter Moore

Były dyrektor operacyjny EA.

  • Peter Moore twierdzi, że FUT to nie hazard
  • Gracze zawsze otrzymują nagrodę, gdy otwierają paczkę

FIFA Ultimate Team to rodzaj rozrywki, któremu daleko do hazardu - stwierdził były prezes i dyrektor operacyjny Electronic Arts w rozmowie z dziennikarzem Games Industry.

- Zawsze coś otrzymujesz. Nigdy nie jest tak, że otwierasz paczkę i nie znajdujesz żadnego zawodnika - powiedział Peter Moore w odpowiedzi na pytanie o hazardowy aspekt FUT.

- Uważam, że koncept zaskoczenia i radości w zestawieniu z hazardem są od siebie naprawdę daleko. Grindujesz lub kupujesz paczkę, otwierasz i jesteś zadowolony lub nie. Dla mnie to nie jest hazard - dodał Moore.

Moore wspomniał też o loot boxach i zaznaczył, że EA wycofało je z kilku gier po głośnej krytyce - zapewne odniósł się do sytuacji po premierze Star Wars Battlefront 2. Zdaniem wielu graczy paczki kart z FIFA to jednak także nic innego, jak właśnie loot boxy.

Były COO Electronic Arts pełni obecnie funkcję dyrektora gier esportowych w firmie Nifty Games, zajmującej się produkcjami mobilnymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami