GTA 5 w 8K i z mocnymi poprawkami graficznymi. Potęga RTX 3090

Oprawa godna next-genów.

Na youtubowym kanale DubStepZz opublikowano wideo prezentujące GTA 5 w mocno odświeżonej wersji. Nie dość, że autor skorzystał z moda NaturalVision Evolved, to jeszcze uruchomił grę w 8K. Wszystko dzięki karcie graficznej GeForce RTX 3090.

W sieci pojawia się oczywiście mnóstwo podobnych filmów z krzykliwymi tytułami, jednak ten zasługuje na szczególną uwagę. Mod NaturalVision Evolved wygląda na tle konkurencji niezwykle realistycznie, i to bez przesadnych efektów mokrych ulic w nocy. W maju zaprezentowano zwiastun narzędzia, a poniżej można już zobaczyć usprawnienia graficzne w trakcie rozgrywki.

Część komentujących zwraca uwagę na zbyt wysokie rozmycie obrazu w ruchu, ale opcję można zapewne dostosować do upodobań. Warto też nadmienić, że futurystyczny samochód, którym poruszają się postacie w materiale, to Quadra Turbo-R z Cyberpunk 2077, przeniesiona do gry Rockstara z pomocą moda.

Autor wspomina też w tytule o ray tracingu, ale nie jest jasne, co ma na myśli. Być może skorzystał z shaderów wprowadzających śledzenie promieni, bo NaturalVision nie obsługuje tej techniki.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami