Fani Ghost of Tsushima pomogli zebrać pieniądze na odnowę Cuszimy

A dokładniej monumentu na wyspie.

  • Tajfun zniszczył zabytek na wyspie Cuszima
  • Zakończono zbiórkę na odnowę - duży wkład mieli fani Ghost of Tsushima
  • Zgromadzono pięciokrotnie większą sumę, niż zakładali organizatorzy

Zakończyła się crowdfundingowa kampania, mająca na celu zbiórkę pieniędzy na odbudowę monumentu na japońskiej wyspie Cuszima. Zgromadzono 27 mln jenów - ok. 970 tys. zł - a więc 500 proc. ustanowionego celu, po części dzięki wpłatom miłośników Ghost of Tsushima.

Środki zostaną przeznaczone na rekonstrukcję bramy Torii, znajdującej się w świątyni Watatsumi. We wrześniu ubiegłego roku obiekt zniszczył tajfun. Struktura jest aktualnie roztrzaskana i zanurzona w wodzie.

1
W ubiegłym roku bramę po prawej stronie zniszczył tajfun
2
Jej części leżą teraz pod powierzchnią wody

Kampania wystartowała w listopadzie w serwisie Camp-Fire, czyli japońskim odpowiedniku Kickstartera. Projekt szybko dostrzegli fani produkcji Sucker Punch. Ku graczom skierowano nawet specjalne podziękowania:

„Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od miłośników Ghost of Tsushima, gry osadzonej w Cuszimie. Wydaje nam się, że stało się to za sprawą bożego przewodnictwa” - napisali organizatorzy kampanii.

Obok odnowionej bramy oraz świątyni stanie monument z listą osób, które wpłaciły na zbiórkę więcej niż 10 tys. jenów (ok. 350 zł). Prace mają zakończyć się w sierpniu.

W listopadzie Sony poinformowało, że sprzedaż Ghost of Tsushima przekroczyła 5 mln egzemplarzy. To najszybciej sprzedająca się nowa marka wydawcy na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami