Returnal - nowy gameplay z gry na PS5 od twórców Resogun

Akcja i ambicja.

Deweloperzy ze studia Housemarque opublikowali kolejny materiał z rozmową na temat gry Returnal, która w marcu trafi na PlayStation 5. W filmie zawarto nowe fragmenty rozgrywki.

Projektant wypowiedział się między innymi na temat wyzwań związanych z przejściem do pełnego trójwymiaru. Do tej pory studio specjalizowało się w grach 2D - jak Resogun czy Nex Machina - czy strzelanek z rzutem izometrycznym w stylu Alienation.

Returnal wygląda z kolei bardziej jak tradycyjny shooter TPP, przy czym dynamika rozgrywki przywodzi na myśl nowe odsłony Dooma. Bohaterka wykonuje szybkie uniki, skacze, może też używać linki z hakiem.

Zobacz także: Returnal - Poradnik, Solucja

Gra wykorzysta adaptacyjne triggery pada DualSense. Lekkie przyciśnięcie L2 to zwykłe celowanie, ale mocniejszy docisk aktywuje alternatywny tryb strzału broni. Twórcy pozwolą jednak na dowolną zmianę schematu sterowania, a więc będzie można zrezygnować z domyślnie ustawionych funkcji.

Returnal to strzelanka o charakterze roguelite'a. Rozpoczynanie przygody od nowa po porażce będzie ważną częścią zabawy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami