Path of Exile 2 może zadebiutować dopiero w 2022 roku

Wszystko przez pandemię.

  • Path of Exile 2 prawdopodobnie nie ukaże się w tym roku
  • Prace przebiegają wolniej niż się spodziewano

Path of Exile 2 może zadebiutować w 2022 roku - poinformował szef studia Grinding Gear. Ma to duży związek z opóźnieniami powodowanymi przez zdalny tryb pracy deweloperów.

- Nie lubię obwiniać za wszystko pandemii, ale prawda jest taka, że odgrywa dużą rolę - powiedział Chris Wilson w rozmowie z PC Gamerem. - Przez zamknięte granice Nowej Zelandii mieliśmy problemy z zatrudnianiem ludzi spoza kraju, co wstrzymało proces powiększania zespołu.

- Postępy prac nie były tak dynamiczne, jak oczekiwaliśmy. Naszym celem jest teraz skupienie się na Path of Exile 2. Zrobimy tyle, ile się da, co pozwoli nam wyznaczyć datę premiery - dodał.

Studio cały czas pracuje też oczywiście nad aktualizacjami do obecnej wersji gry. Już niedługo zadebiutuje kolejna liga z porcją świeżej zawartości.

Warto przypomnieć, że Path of Exile 2 nie jest sequelem w tradycyjnym rozumieniu. Będzie to największa aktualizacja w historii Path of Exile, która wprowadzi zupełnie nowy silnik graficzny i inną kampanię fabularną. Wszystko to, rzecz jasna, za darmo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami