Epic Games przejął producenta narzędzi używanych w 25 tysiącach gier

RAD Game Tools ma nowego właściciela.

  • Epic Games wykupiło RAD Game Tools
  • Firma odpowiada za szereg narzędzi, w tym format Bink Video
  • Technologie spółki wciąż będą oferowane zespołom nieużywającym Unreal Engine

Epic Games poinformowało o wykupieniu RAD Game Tools - producenta narzędzi, które są wykorzystywane w około 25 tysiącach gier.

Firma jest odpowiedzialna za powstanie takich technologii jak Bink Video (format plików wideo), Oodle (system kompresji danych), Telemetry (pomaga w optymalizacji), Granny 3D (rozwiązanie do tworzenia animacji) i Miles Sound (związane z dźwiękiem).

RAD Game Tools zamierza współpracować z Epic Games, by mocniej zintegrować najważniejsze narzędzia firmy z Unreal Engine. To z kolei pozwoli twórcom gier na szybsze przygotowywanie projektów powstających na wspomnianym silniku.

telemetry_logo
RAD Game Tools to twórcy szeregu narzędzi dla deweloperów

Podkreślono jednocześnie, że zmiana właściciela nie wpłynie na dotychczasową działalność producenta wymienionych technologii, które wciąż będą sprzedawane innym podmiotom - nie tylko z branży wirtualnej rozrywki, ale również kinowej i telewizyjnej.

Założyciel i dyrektor generalny RAD Game Tools - Jeff Roberts - dołączenie do Epic Games nazywa „naturalnym krokiem”. Zaznaczono jednocześnie, że z narzędzi firmy nadal mogą korzystać zespoły nie używające silnika Unreal Engine. Wartości transakcji nie ujawniono.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami