Microsoft obiecuje naprawić problemy z padami od Xbox Series X

Kwestia rozłączania.

  • Niektóre kontrolery Xbox Series X rozłączają się od konsoli
  • Microsoft wie o problemie i wkrótce ma go rozwiązać

Kontrolery nowej generacji Microsoftu zadebiutowały bez większych problemów, ale część nabywców doświadcza regularnego rozłączania się urządzeń podczas rozgrywki. Koncern zapowiedział, że w najbliższym czasie zajmie się usterką.

„Wiemy, że nowy kontroler Xbox rozłącza się niektórym graczom. Nasze zespoły pracują nad rozwiązaniem, które ukaże się w formie aktualizacji” - przekazał amerykański koncern w oświadczeniu dla The Verge.

Nie wiadomo, jaką skalę przybrał problem, ale na stronie pomocy technicznej Microsoftu możemy przeczytać poświęcony rozłączaniu się wątek, który ma już 43 podstrony. 1773 osoby oznaczyły się tam jako użytkownicy z identycznym kłopotem. Są też wypowiedzi użytkowników Reddita czy wpisy na Twitterze. „Królestwo za kontroler, który nie rozłącza się w losowych momentach” - napisał jeden z internautów.

Wydaje się, że rozłączanie najczęściej występuje po uruchomieniu Assassin's Creed Valhalla, ale może wynika to po prostu z popularności gry.

Osobom doświadczającym usterki Microsoft na tę chwilę radzi zaktualizować kontroler Xbox.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami