W Japonii zakończono produkcję większości modeli PS4

Poza jednym.

  • Sony w Japonii będzie produkowało tylko jeden model PS4
  • Tworzenie pozostałych wstrzymano, co oznacza, że konsole znikną ze sklepów
  • Zwolnione zasoby firma przeznaczy na przygotowywanie PS5

Japoński oddział Sony Interactive Entertainment poinformował, że w Kraju Kwitnącej Wiśni zakończono produkcję większości modeli PS4.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi Game Watch, a cytowanym przez portal Gematsu, firma oznajmiła, że będzie przygotowywała jedynie standardowe PlayStation 4 w wersji slim - z dyskiem 500 GB i w kolorze czarnym (Jet Black).

Koncern zakończy tworzenie pozostałych modeli konsoli w edycji slim (o oznaczeniu CUH-2000) i wszystkich PS4 Pro (CUH-7000) w Japonii. Urządzenia pozostaną w sprzedaży do wyczerpania zapasów.

ps4_slim_japonia
Jedyny model PS4, który będzie produkowany w Japonii

Zwolnione zasoby Sony zamierza wykorzystać do produkcji kolejnych egzemplarzy PlayStation 5, co powinno przyspieszyć dostawy sprzętu, który jest obecnie trudno dostępny w wielu regionach na świecie.

Wspomniane oświadczenie wydano po tym, jak japońskie sklepy zaczęły informować klientów o wycofaniu z oferty większości modeli PS4. Nie jest jasne, czy produkcja konsol zakończy się także w pozostałych krajach, ale nie można tego wykluczyć.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami