Twórcy Cyberpunk 2077 wycięli możliwość romansu? CD Projekt Red odpowiada

Kwestia Judy i płci V.

  • Gracze znaleźli męskie kwestie dialogowe związane z romansem z Judy
  • Zarzucono twórcom wycinanie scen dla męskiego V
  • Studio przekonuje, że to standardowy proces produkcyjny

CD Projekt Red odpowiedział na zarzuty wystosowane przez graczy po odkryciu niewykorzystanych w grze męskich linii dialogowych, związanych z bliższymi spotkaniami z Judy Alvarez. Studio twierdzi, że z wątku nie wycięto zawartości.

Uwaga na ewentualne spoilery dotyczące romansu z Judy

W ubiegłym tygodniu modderzy odkryli, że na PC możliwe jest zbliżenie męskiego V z Judy. Wystarczy prosta zmiana kodu za pomocą konsoli wiersza poleceń.

Edycja sprawia, że Judy może romansować z postacią o męskim typie ciała i męskim głosie, co przedstawia poniższy film. Bez zmian, w oryginalnej wersji gry, jest to dostępne tylko dla V o żeńskiej budowie ciała i żeńskim głosie.

Późniejsze rozmowa V z Alvarez, którą gracz widzi tylko po zakończeniu sceny romansu, odtwarza kwestie dialogowe z oryginału, tylko że w męskiej wersji. Jako że CD Projekt Red nagrał wymianę zdań dla obu płci, część fanów zarzuciła studiu wycinanie zawartości i ograniczanie swobody wyboru. Deweloperzy odpierają jednak oskarżenia, twierdząc, że w planach nigdy nie było zbliżenia Judy z mężczyzną.

„Z produkcyjnego punktu widzenia jest to po prostu wygodniejsze dla działu lokalizacyjnego, aby nagrać wszystkie kwestie dwoma głosami. Dzięki temu możemy uniknąć konieczności dodatkowych nagrań, kiedy okaże się, że o czymś zapomnieliśmy” - tłumaczy CD Projekt Red w oświadczeniu dla Eurogamer.net.

„Judy od zawsze była partnerką tylko dla żeńskiej V, taka była artystyczna wizja od początku. Nie wycięliśmy męskiego romansu” - dodaje przedstawiciel studia.

Kwestię romansów oraz wielu innych elementów gry opisujemy w naszym obszernym poradniku do Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami