Oto najgorsze gry roku według Metacritic. Na liście znane marki

Najniższe oceny od krytyków.

 • Matacritic przygotował listę najgorzej ocenianych gier 2020 roku
 • W rankingu znajdziemy The Elder Scrolls i Fast & Furious

Serwis Metacritic tradycyjnie opublikował listę dziesięciu najniżej ocenianych gier minionego roku. W zestawieniu pojawia się kilka znanych tytułów.

W rankingu brano pod uwagę tzw. metascore, czyli średnią ocen od krytyków - przy czym tytuł musiał uzyskać co najmniej siedem not. Poniżej lista, wraz z ocenami i platformami:

 1. Tiny Racer (Switch) - 29/100
 2. XIII Remake (Xbox One) - 32/100
 3. Dawn of Fear (PS4) - 33/100
 4. Fast & Furious Crossroads (PC) - 34/100
 5. Arc of Alchemist (Switch) - 36/100
 6. Remothered: Broken Porcelain (PC) - 39/100
 7. Tamarin (PS4) - 40/100
 8. Street Power Soccer (PS4) - 41/100
 9. Gleamlight (Switch) - 42/100
 10. The Elder Scrolls: Blades (Switch) - 42/100

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier wśród powyższej dziesiątki jest oczywiście The Elder Scrolls: Blades, darmowy dungeon crawler, który ukazał się nie tylko na Switchu, ale też urządzeniach mobilnych. Produkcję skrytykowano za prostotę i powtarzalność. Ocena od recenzentów jest dość niska, ale to gracze nie zostawili na Blades suchej nitki - średnia nota to aktualnie 2,5/10.

Warto też wspomnieć o Fast & Furious Crossroads oraz Remake'u XIII. Gra na licencji „Szybkich i wściekłych” w recenzjach porównywana jest do produkcji mobilnej, a niektórzy określają ją najgorszym tytułem generacji. Odświeżona strzelanka z 2003 roku była natomiast tak nieudana, że krytycy zalecali zagrać w oryginał.

Na koniec jeszcze jedna drobna uwaga: jeżeli gra ukazała się na kilku platformach, Metacritic brało pod uwagę wersję z najniższą oceną.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami