Sony pracuje nad 10 ekranizacjami swoich gier

Filmami i serialami telewizyjnymi.

  • Sony pracuje nad 3 filmami i 7 serialami na podstawie gier z PlayStation
  • Jednym z zapowiedzianych projektów jest adaptacja The Last of Us

Sony Pictures poinformowało, że obecnie trwają prace nad 10 ekranizacjami gier wydawanych przez japoński koncern na konsolach PlayStation.

Na antenie stacji CNBC prezes i dyrektor generalny wspomnianego oddziału korporacji - Tony Vinciquerra - ujawnił, że obecnie przygotowywane są trzy filmy kinowe oraz siedem seriali telewizyjnych.

- Mamy program nazwany „jednolitym Sony”… Nastąpi większa integracja między różnymi dywizjami firmy - przekonuje, cytowany przez serwis Media Post. Menedżer podkreśla, że koncern chce bliższej wewnętrznej współpracy.

the_last_of_us_serial_tv
Serial The Last of Us powstaje dla HBO

Za powstawanie adaptacji gier korporacji odpowiada utworzone w ubiegłym roku PlayStation Productions. Szczegółów na temat poszczególnych projektów nie ujawniono, wiadomo jednak, że jedną z ekranizacji jest zapowiedziany niedawno serial na podstawie The Last of Us.

Kilkanaście miesięcy temu informowano również o produkcji telewizyjnej opartej na Twisted Metal. Do tej pory jednak nie przedstawiono żadnych dodatkowych detali.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami