Konsola od KFC z grillem do kurczaka to nie żart? Podano szczegóły

KFConsole może powstać.

  • KFConsole najprawdopodobniej powstaje
  • KFC połączyło siły z firmą Cooler Master
  • Podano wstępną specyfikację, ale bez konkretów

W czerwcu KFC przedstawiło światu KFConsole, rzekomego rywala PS5 oraz Xbox Series X, zdolnego przy okazji do podgrzewania kurczaka na wbudowanym grillu. Gracze oczywiście uznali to jako żart, ale teraz firma opublikowała zwiastun konsoli i przedstawiła wstępną specyfikację.

Wygląda na to, że sprzęt faktycznie powstanie - zostanie wyprodukowany we współpracy z firmą Cooler Master. Technicznie rzecz biorąc, jest to więc specyficznie wyglądające gamingowe PC, a nie konsola.

Na stronie projektu dowiadujemy się, że KFConsole wyposażono w procesor Intel Nuc 9, niesprecyzowaną kartę graficzną RTX od firmy Asus (ze „wymiennym slotem na inne GPU”) i dwa dyski SSD Seagate BarraCuda 1 TB.

„Konsola” zaoferuje:

  • obsługę VR
  • ray tracing
  • rozgrywkę w 240 FPS i częstotliwość odświeżania do 240 Hz
  • rozdzielczość 4K

Do tego oczywiście wbudowana w sprzęt „komora na kurczaka”, wykorzystująca „naturalne ciepło systemu i obieg powietrza”. Wszystko po to, by pomiędzy rundami gracz mógł cieszyć się chrupiącymi kąskami.

KFC twierdzi, że Cyberpunk 2077 działa na KFConsole lepiej niż na innych konsolach.

kfconsole_1
Gdzie kończy się żart, a zaczyna realny marketing?

Cooler Master ani KFC nie podają ceny czy innych informacji o ewentualnych zamówieniach. Trudno oszacować, czy wciąż mamy do czynienia z wysublimowanym żartem, czy KFConsole faktycznie będzie można kupić. Niewykluczone, że sprzęt powstanie, ale w bardzo ograniczonym nakładzie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami