Gracze EVE Online zawarli rozejm - na czas świąt

Wydano rozkazy zaniechania walk.

  • Dwie duże frakcje w EVE Online zawiesiły trwającą od pół roku wojnę
  • Rozejm obowiązuje na okres świąteczny, zakazano graczom działań ofensywnych
  • Porozumienie inspirowane jest bożonarodzeniowym pokojem z I wojny światowej

Przywódcy dwóch największych frakcji w wieloosobowym EVE Online zawarli rozejm, by zaniechać walk w okresie świątecznym.

Od pół roku w sieciowej produkcji trwa wojna pomiędzy ugrupowaniami TEST Alliance i The Goonswarm Federation o kontrolę nad wirtualnym terytorium. Zrzeszające wielu graczy organizacje - wspierane przez pomniejsze sojusznicze gildie - toczą regularne bitwy.

Starcia są ogromne i zazwyczaj trwają po kilka godzin. Przykładowo walka, która miała miejsce w październiku, pobiła dwa rekordy Guinnessa - trwała łącznie przez 14 godzin, a w potyczce w szczytowym momencie brało udział 8825 użytkowników.

Jak pisze Kotaku, uwzględniając skalę bitew, dowódcy wspomnianych frakcji i ugrupowań sojuszniczych na czas świąt zawarli rozejm, który inspirowany jest podobnym porozumieniem z okresu I wojny światowej. W ramach zawieszenia broni zakazano działań ofensywnych w dniach 24 i 25 grudnia i ustawiania tak zwanych timerów w terminie 22-23 grudnia.

Oczywiście nie wiadomo, czy wszyscy gracze dostosują się do pokojowych wytycznych. Liderzy funkcjonujących w grze organizacji dopuścili możliwość prowadzenia walk, ale wyłącznie w celach obronnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami