Cyberpunk 2077 - sprzedano 13 mln egzemplarzy gry

Po uwzględnieniu zwrotów.

  • Cyberpunk 2077 znalazł 13 milionów nabywców
  • Rezultat uwzględnia kopie sprzedane na wszystkich platformach

CD Projekt wystosował komunikat, w którym poinformowano, że do 20 grudnia sprzedano 13 milionów egzemplarzy Cyberpunk 2077.

Dane pochodzą ze wszystkich platform sprzętowych, choć nie wyjaśniono, ile kopii rozeszło się na poszczególnych urządzeniach. Przedstawiciele firmy podkreślają jednocześnie, że wynik uwzględnia zwroty dokonane przez klientów.

W dniu premiery, czyli 10 grudnia, ogłoszono, że w przedsprzedaży kupiono 8 milionów sztuk gry. To oznacza, że w około półtora tygodnia od debiutu rozeszło się dodatkowe 5 milionów egzemplarzy produkcji.

„Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów” - napisano w oświadczeniu.

Ze względu na stan techniczny tytułu na bazowych konsolach PS4 i Xbox One, część osób zaczęło składać wnioski o zwroty. Sony usunęło grę z oferty PS Store, obiecując oddać pieniądze wszystkim zainteresowanym. Microsoft nie wycofał pozycji z własnego sklepu, ale także obiecał refundację każdemu chętnemu.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami